Gydytojų ieškanti Panevėžio poliklinika darbo skelbimus dėjo net švieslentėje, tačiau vis tiek nesulaukė nė vieno susidomėjusio mediko. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Medikų šaukiasi net per švieslentes

Medikų šaukiasi net per švieslentes

Periferiniai šalies regionai seniai skambina varpais – gydytojų trūkumas darosi katastrofiškas.

Panevėžio miesto ir rajono poliklinikos medikams siūlo jau daugiau nei 3000 eurų atlyginimą į rankas. Visgi sveikatos mokslus baigę jauni specialistai vis tiek mieliau renkasi Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, nors didmiesčiuose medikų perteklius ir jų algos gerokai mažesnės.

Panevėžietė Vyginta Konteikė – 33-ejų gydytoja, po studijų Kauno sveikatos mokslų universitete likusi tame pačiame mieste toliau gyventi ir dirbti. Laikinojoje sostinėje medikė sukūrė šeimą ir kurį laiką dirbo įvairiose Kauno medicinos įstaigose, daugiausia priėmimo skyriuje.

„Medicinos studijos trunka 10 metų. Per tokį ilgą laiką jaunas žmogus natūraliai įleidžia savo šaknis studijų mieste: atsiranda draugų ratas, pomėgiai, šeima, vaikų, galiausiai čia ir darbo pradedi dairytis“, – pripažįsta gydytoja.

Tačiau vieną šių metų dieną V. Konteikė susirinko visą užgyventą turtą ir su šeima persikraustė į gimtąjį Panevėžį. Į savą miestą ją sugrąžino rajono poliklinikos pasiūlymas dirbti šeimos gydytoja Krekenavos ambulatorijoje.

Šioje laisva vieta atsirado, kai metų pradžioje užsikrėtęs COVID-19 virusu mirė ilgametis ambulatorijos bendrosios praktikos gydytojas Ignas Mėlynis.

Poliklinika dar vasarį paskelbė ieškanti gydytojo ir už darbą Krekenavoje siūlė visą etatą, žadėjo 2500–3500 eurų algą atskaičius mokesčius ir priedus už gerus darbo rezultatus.

Darbo skelbime taip pat buvo pažadėta kompensacija už kurą bei apgyvenimas, jei darbuotojas būtų iš kito miesto.

Visą straipsnį skaitykite birželio 23 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų