Medicinos šviesuolei – Gedimino ordinas

Medicinos šviesuolei – Gedimino ordinas

Panevėžio medikus pasiekė džiugi žinia. Buvusiai gydytojai, dabar labai aktyviai visuomenininkei Liudvikai Knizikevičienei Vasario 16-osios proga Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteiks Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordiną.

Iškilmingi apdovanojimai prezidentūroje vyks vasario 15 d. Šventės metu bus tradiciškai pagerbti Lietuvai nusipelnę asmenys, pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybinėje tarnyboje ar visuomeninėje veikloje.

Už aktyvią visuomeninę veiklą ir Lietuvos istorijos, Panevėžio medicinos istorijos sklaidą Gedimino ordiną iš prezidentės rankų gaus ir panevėžietė L. Knizikevičienė. Jos kandidatūrą apdovanojimams pateikė Lietuvos gydytojų sąjungos Panevėžio filialo nariai.

Šiais metais 82-ejų metų sukaktį švęsianti L. Knizikevičienė ilgus gyvenimo metus atidavė medicinai. Kelis dešimtmečius ji vadovavo Panevėžio ligoninės Naujagimių skyriui, dirbo pediatre.

Išėjusi į pensiją moteris neužsidarė tarp keturių namų sienų ir visa galva pasinėrė į visuomeninę veiklą. Dabar ji priklauso daugybei įvairių Panevėžio organizacijų – buvusi gydytoja yra Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus pirmininkė, prisijungė prie klubo „Tėviškė“, „Bitės namų“ asociacijos, Žiemgalos draugijos, Gydytojų sąjungos ir kitų.

Gryna panevėžietė

L. Knizikevičienė taip pat aktyviai talkina Panevėžio bendruomenei „Senamiestietis“, mat ji – kelintos kartos gryna panevėžietė.

„Čia gimiau, užaugau ir tik studijų metais buvau palikusi gimtąjį Panevėžį“, – pasakoja senjorė.

Savo miestui moteris skiria itin daug laiko ir jėgų. Baigusi tarnybą ligoninėje, ji išleido keletą leidinių apie Panevėžio mediciną. Šiuo metu kaip tik ruošia knygą apie sėkmingiausius miesto medikus Lietuvos šimtmečio proga.

Buvusi gydytoja itin aktyviai lankosi kultūrinėse šventėse, renginiuose, parodose.

„Kol kojos neša, galva veikia, nesinori sėdėti namie“, – prisipažįsta visuomenininkė.

Kitoks požiūris

L. Knizikevičienės pagalba praverčia tiek Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, tiek Kraštotyros muziejuje. Pastaroji įstaiga už visuomeninę veiklą L. Knizikevičienę nominavo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui.

Senjorei jis – toks pat svarbus kaip Gedimino ordinas.

O apie jos laukiantį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordiną panevėžietė žino mažai.

„Turiu tik kvietimą į prezidentūrą ir su vyru ruošiamės vykti. Malonu, kad esu pagerbta valstybės mastu“, – kalbėjo L. Knizikevičienė ir pridūrė, kad savame krašte tokia svarbi nesijaučia.

Esą kiek buvusios medikės kandidatūra būdavo teikiama kokiems nors apdovanojimams, dažniausiai niekad nelaimėdavo. Moteris nuogąstauja, kad dėl to kaltas kitoks jos požiūris.

„Kartais mano nuomonė nesutampa su valdžios mintimis. Daug kur dalyvauju, daug ir kalbu. Tačiau man nepatinka vangus Panevėžio turizmas. Yra čia ką veikti, kur nueiti, tik trūksta reklamos. Reikia kažką keisti“, – svarstė apdovanota panevėžietė.

Komentarai

  • Sveikinam

  • nepaprasta asmenybe,daktare,tiesiog nuostabus zmogus!Sveikiname,daktare!!!

  • Garbingam apdovanojimui verta asmenybė, Panevėžio šviesuolė. Nuoširdžiausi sveikinimai Gerbiama, Liudvika!

  • Sveikinimai nuostabiai, ypatingai asmenybei!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų