Panevėžio rajono taryba jau artimiausiame posėdyje svarstys dėl sutikimo reorganizuoti Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant jį prie rajono poliklinikos. P. Židonio nuotr.

Medicinos įstaigoms rengiamos jungtuvės

Medicinos įstaigoms rengiamos jungtuvės

Beveik du dešimtmečius atskirai gyvavęs Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) – vėl ant operacinio stalo. Jau prieš kurį laiką sunkiai išsilaikančią įstaigą nesėkmingai siūlyta jungti prie Panevėžio rajono poliklinikos, dabar rajono valdžia iš naujo primena šią idėją.

Panevėžio rajono taryba jau artimiausiame posėdyje svarstys dėl sutikimo reorganizuoti Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant jį prie rajono poliklinikos.
„Mes dar tik bandome pristatyti planus sujungti dvi savarankiškas medicinos įstaigas. Manome, kad įvertinus problemas Krekenavos PSPC, geriau turėti vieną rimtą polikliniką nei pusantros“, – teigia rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius.

Vienas iš prijungimo argumentų, jog nuo Panevėžio per beveik 30 km nutolęs sveikatos priežiūros centras per mažas, kad pritrauktų naujų, jaunų medikų. Šeimos gydytojo pareigas daug metų einantis vietinis gyventojas Ignas Mėlynis jau senokai pensinio amžiaus.
Kartu su juo Krekenavoje pirmines medicinos paslaugas dar teikia vidaus ligų gydytojas, pediatras, akušeris-ginekologas, odontologas.

„Sujungus įstaigas, jos galėtų pasidalyti medikais. Nuo to pacientams Krekenavoje būtų tik geriau, gyventojai tikrai nenukentėtų. Ir valdymas būtų paprastesnis“, – motyvuoja vicemeras.
Anot jo, Krekenavos PSPC turi nedaug prisirašiusių pacientų, o nuo jų skaičiaus priklauso ir gaunamas finansavimas, todėl išsilaikyti nėra paprasta.
Iš savo biudžeto įstaiga išlaiko ambulatoriją, 15 lovų turinčią Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę Krekenavoje bei Linkaučių ir Žibartonių medicinos punktus.

Sustabdė bendruomenė

Krekenavos PSPC savarankiškai gyvuoja nuo 2002 m. Kokia bus jo ateitis, politikai visgi nesiryžta garantuoti. Būgštaujama, kaip žinią apie įstaigos prijungimą prie rajono poliklinikos sutiks Krekenavos seniūnijos žmonės.
Mat prieš 12 metų toks pat sumanymas sujungti dvi poliklinikas žlugo. Tuomet rajono Savivaldybė irgi kalbėjo apie brangų savarankiško centro išlaikymą, bet tarp žmonių sklandė įtarimai, jog tokiu būdu vienai Krekenavos gydytojai ruošiamas karjeros laiptas aukštyn.

„Lauksime diskusijų, pritarimo, bet pats sujungimas neįvyktų anksčiau nei kitų metų pradžioje. Krekenavos PSPC vykdomiems projektams tai neturėtų sutrukdyti“, – sako A. Pocius.

Pacientų perpus mažiau

Krekenavos PSPC neseniai už daugiau nei 40 tūkst. Eur europinės paramos įsigijo medicinos įrangos, automobilį, baldų Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei.
Krekenavos ambulatorija atnaujinta prieš dešimt metų.
Dabar joje yra prisiregistravę 3000 Krekenavos seniūnijos gyventojų. Šis skaičius per aštuoniolika metų sumažėjo vos ne per pusę.

„Savo veiklą pradėjome su 5000 žmonių, bet visur pacientų mažėja, taip ir pas mus. Per mėnesį netenkame 2–3 gyventojų: studentai išvažiuoja, visuomenė sensta, žmonės miršta“, – teigė Krekenavos PSPC vyr. gydytoja Nijolė Lekerauskienė.

Komentuoti rajono Tarybai pateikto projekto dėl jungtuvių medikė nepanoro. Anot jos, burti iš tirščių neverta.

„Mūsų darbas neturėtų keistis. Kad ir kaip būtų, šiais laikais medikai be darbo nesėdi – jų trūksta“, – paklausta, ar po naujo sprendimo nemažėtų įstaigoje etatų, kalbėjo gydytoja.

Siuntimų ir nedarbingumo pažymų

Dėl karantino Krekenavos gyventojai dar nelabai ir žino apie siūlymą jų mediciną atiduoti Panevėžio rajono poliklinikai. Miestelio bendruomenės pirmininkė Sigita Rudienė teigė, kad kol kas ir diskusijų nesigirdi.
Tačiau ne paslaptis, kad į Krekenavos ambulatoriją, anot jos, vietiniai ateina tik siuntimo. Visgi ir jo tenka laukti eilėse.
„Turime gydytoją jau daug metų, pripratę prie jo, pasitikime, bet daugiausia vis tiek reikia pagalbos miesto poliklinikoje. Aš pati nesiskundžiu sveikata, bet žinau, kad ambulatorija nuo ryto iki 14–15 val. būna pilna žmonių, dažniausiai jiems reikia siuntimo pas specialistus arba nedarbingumo pažymėjimą prasitęsti“, – pasakojo bendruomenės vadovė.
S. Rudienė pripažįsta ne kartą girdėjusi apie vietinio šeimos gydytojo I. Mėlynio ketinimus išeiti į pensiją. Tuomet, anot krekenaviškės, tikrai miestelio ir jo apylinkių žmonėms tikrai būtų nelinksma.

Sunku išgyventi

Panevėžio rajono poliklinikos vyriau. gydytoja Neringa Šinkūnienė tvirtino dar nieko konkretaus nežinanti apie jos vadovaujamos įstaigos susijungimą su Krekenava. Šio projekto detalės paaiškės idėją svarstant rajono Savivaldybės komitetų posėdžiuose.
„Kiek žinau, tai įstaigai dabar sudėtinga išgyventi: mažai pacientų, administracinė našta“, – svarsto N. Šinkūnienė.
Anot jos, siūloma reorganizacija rajono poliklinikos veiklai veikiausiai neturėtų įtakos.
Šiuo metu poliklinikai priklauso rajone išsibarsčiusių 17-iolika medicinos punktų.
Per pastaruosius metus jų sumažėjo net penkiais. Poliklinikos vadovybė teigia bent jau kol kas neturinti planų jų dar mažinti.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų