Medalių medžioklėje – būrys panevėžiečių

Artėjantį savaitgalį Klaipėdoje vyks svarbiausias jaunių ir jaunimo sunkiaatlečių testas, dėl Lietuvos čempionų vardų skirtingose svorio kategorijose varžysis virš 100 sportininkų.

Jų gretose – ir būrys PKKSC ir Sporto gimnazijos auklėtinių, kurie sėkmingai varžėsi Lietuvos jaunių (iki 17 metų, gim. 2000 m. ir jaunesni) zoninėse varžybose.

Pirmąsias vietas užėmė Mindaugas Tauginas (iki 69 kg), Germanas Leleika (iki 77 kg) ir Kornelijus Pamarnackas (iki 85 kg). Jis taip pat pagerino ir miesto jaunių iki 15 metų stūmimo rungties rekordą, kuris anksčiau priklausė Mindaugui Janulevičiui – 92 kg. Jaunuolis gerą sportinę formą demonstravo ir Alytaus rajone, Simno miestelyje jaunių iki 15 metų sunkiosios atletikos varžybose, čia Kornelijus Pamarnackas užėmė antrąją vietą.

Grįžtant prie atskirų pratimų zoninių jaunių varžybų, vykusių Panevėžyje, pirmą vietą taip pat iškovojo Rokas Meilutis (iki 105 kg), antrąją vietą užėmė Aivaras Silickas (iki 85 kg), Rokas Kirchovas (iki 94 kg) ir Karolis Vinslovas (+105 kg), trečias liko Deividas Tvaska (iki 94 kg).

Šiose zoninėse pirmenybėse kovojo Anykščių, Rokiškio, Šiaulių ir Panevėžio sunkiaatlečiai.

Į atskirų pratimų Lietuvos čempionato finalines varžybas, kurios vyks balandžio 21-ąją Klaipėdoje, pateko net 8 panevėžiečiai: M. Tauginas (iki 69 kg), Lukas Sokolovas (iki 69 kg), G. Leleika (iki 77 kg), K. Pamarnackas (iki 85 kg), M. Janulevičius (ik 85 kg), R. Meilutis (iki 105 kg), K. Vinslovas (+105 kg), jaunimo iki 20 m. Lietuvos čempionato finalinėse varžybose dalyvaus Jonas Serafinas (iki 77 kg). Auklėtinių treneris Gintas Čeponis Klaipėdoje tikisi bent jau dviejų medalių.

Kartu vyko ir bendras Lietuvos atskirų pratimų zoninis čempionatas, jose jėgą demonstravo Rokiškio, Šiaulių, Anykščių, Marijampolės ir Vilniaus sportininkai, iš viso – apie šešios dešimtys sunkiaatlečių.

Pirmą vietą užėmė Gedas Stanislovaitis (iki 45 kg) ir Dovydas Sužiedėlis (iki 105 kg), antrą vietą užėmė sunkiosios atletikos veteranas Egidijus Balčikonis. Antrąsias vietas taip pat iškovojo Nojus Tarailis (iki 45 kg), K. Pamarnackas (iki 85 kg), G. Leleika (iki 77 kg) ir Karolis Vinslovas (+105 kg), svorio kategorijoje iki 40 kg 3-ią vietą užėmė Eimantas Burokas.

Veteranų triumfas

Prieš Velykas Baltarusijoje, Breste tarptautinėse veteranų sunkiosios atletikos varžybose pasižymėjo ir du panevėžiečiai.

Kęstutis Kalunda svorio kategorijoje +105 kg (amžiaus grupė 40-44 m.) užėmė 1 vietą. Pergalę iškovojo ir Vladas Kairys, kuris nugalėjo svorio kategorijoje iki 94 kg (amžiaus gr. 65-69 m.). Turnyre varžėsi apie 40 veteranų iš Baltarusijos, Rusijos ir Lietuvos.

Sunkiosios atletikos atskirų pratimų zoninės Lietuvos čempionato varžybos Panevėžyje. Tomo Šiaudinio nuotr.