Mazuronis: „Po šūdą murkdytis tokį, atsiprašant, pavargau“

Mazuronis: „Po šūdą murkdytis tokį, atsiprašant, pavargau“

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis, kaip ir jo pavaduotojas Viktoras Fiodorovas, sako, kad pavargo nuo partiją persekiojančių nemalonių istorijų ir teisėsaugos įtarimų.

Pasak politiko, partija turi diskutuoti ne tik apie tai, ar jai verta dalyvauti Europos Parlamento (EP) rinkimuose – esą svarstytinas klausimas, ar išvis nereikėtų pasileisti.

A. Mazuroniu matymu, taip pat reikia spręsti ir dėl „darbiečių“ įkūrėjo Viktoro Uspaskicho narystės partijoje.

Taip Darbo partijos pirmininkas komentavo po to, kai partijos būstinėje Vilniuje apsilankė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo, galimai susijusio su partijos įkūrėjo V. Uspaskicho veikla EP.

„Labai pavargau. Iš vieno š į kitą š, kurio sukūrime aš niekaip nedalyvavau. Aš jau ir pats pavargau, ir man vaikų gaila, kurie į mokyklas eina. Turi aiškintis po bylų, kad ne vagis esi, nuolat įrodinėti. Dabar vėl kažkokios istorijos, kur nei niekas rankų prikišę, nei kažką, po šūdą murkdytis tokį, atsiprašant, pavargau, taip“, – Seime žurnalistas ketvirtadienį komentavo A. Mazuronis.

Ketvirtadienį posėdžiausianti Darbo partijos taryba, pasak jo, spręs ne tik dėl to, ar dalyvauti EP rinkimuose, ar koreguoti EP rinkimų sąrašą, bet ir dėl partijos ateities.

„Visi variantai yra įmanomi – ir pasileidimas, ir visi kiti variantai“, – teigė politikas, tačiau pažymėjo, kad prezidento rinkimuose tikrai dalyvaus, nes tam reikalingi parašai jau surinkti.

O kaip bus su Seimo rinkimais?

„Spręsim. Kažkokia forma, turbūt, vis tiek dalyvausim, jeigu liksim politikoj. Jeigu apsispręsim nelikt politikoj, tai, žinot. Bet mes visi į politiką ėjome ne tam, kad nuolat aiškintis, kad nesame valgys, o tam, kad galėtumėm diskutuot apie ekonomiką, žemės ūkį, susisiekimą, apie sveikatos apsaugą, kitas sritis. Kai nuolat turi aiškinti, kad nesi dramblys ar kupranugaris, pavargsti“, – komentavo A. Mazuronis.

Pažymėjus, kad visos, ar didelė dalis, Darbo partiją užgriuvusių problemų yra susijusios su V. Uspaskichu, partijos pirmininkas teigė, kad jau seniau reikėjo stabdyti V. Uspaskicho narystę partijoje.

„Deja, mes nežinojom tų faktų anksčiau. Mes juos žinom šiandien <…>. Mes tikėjomės, kad viskas yra pasibaigę ir galų gale galime eiti į politinę darbotvarkę iš tos šūdinų bylų darbotvarkės, kurioje nuolat esam paskendę. Pasirodo, kad taip nėra. Dabar turim prie dabartinės situacijos adaptuotis, kažką galvoti“, – kalbėjo A. Mazuronis.

Jis atsisakė komentuoti, ar Europos prokuratūros pradėtas tyrimas, dėl kurio buvo apieškota partijos būstinė, yra susijęs su V. Uspaskichu.

Politikas tikino, kad norėtų papasakoti, su kuo tyrimas susijęs ir kas toje ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

„Bet aš esu pasirašęs, kad negaliu to daryti“, – pabrėžė A. Mazuronis ir tvirtino, kad kalbės, kai galės. Su V. Uspaskichu pastarosiomis dienomis jis teigė nebendravęs ir sakė, kad neturi tam noro. pildome Kiek anksčiau A. Mazuronis teigė, jog siūlys partijai trauktis iš EP rinkimų.

„Galvoju siūlyti nedalyvauti EP rinkimuose ir išvis išimti tą sąrašą“, – Eltai sakė jis.

Sprendimus dėl EP rinkimų Darbo partija ketina priimti ketvirtadienį vyksiančiame partijos tarybos susitikime.

FNNT pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo Darbo partijos būstinėje Vilniuje apsilankė antradienį.

„Ši situacija suponuoja, kad artimiausiu metu partija arba turės keisti EP sąrašo lyderius, arba keisti partijos pirmininką“, – sakė A. Mazuronis.

Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Viktoras Fiodorovas ketvirtadienį Seime sakė palaikantis partijos pirmininko idėją nedalyvauti EP rinkimuose.

„Tiesiog mes, matyt, nebūsime pasiruošę dalyvauti šiuose rinkimuose. Po bet kokio mesto šešėlio, reikia laiko viską susidėlioti ir pasiruošti rinkimams. Mes tam dalykui laiko neturime ir bet kokiu atveju tos visos istorijos mums tikrai pliuso nepriduoda“, – Seime žurnalistams sakė politikas.

Jo teigimu, situaciją partija aptars ketvirtadienį vakare tarybos posėdyje. „Aš pavargau nuo šitų dalykų. Pavargau nuo visų istorijų, kurios juda kartu su Darbo partija“, – pripažino V. Fiodorovas.

Visgi jis akcentavo, kad artimiausiu metu nesvarsto palikti partijos.

„Bet pasiūlymų visokių turiu. Viena iš tų – galbūt laikas pasileisti“, – pridūrė jis.

Darbo partijos sąrašą EP rinkimuose turėtų vesti partijos garbės pirmininkas V. Uspaskichas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų