Mažo miegamojo įrengimo patarimai

Mažo miegamojo įrengimo patarimai

Miegamasis dažniausiai apibūdinamas kaip labiausiai atpalaiduojanti ir pailsėti leidžianti namų zona, todėl jo įrengimui visuomet skiriame ypatingą dėmesį. Visgi, ši užduotis gerokai apsunksta tuomet, jei šis kambarys yra ganėtinai mažas. Tačiau net ir tokiais atvejais įmanoma sukurti ir jaukią, ir patogią aplinką – ypač tuomet, jei į pagalbą pasitelksite žemiau pateiktus patarimus.

Laikykitės paprasto išdėstymo

Savaime suprantama, kad mažoje erdvėje nepavyks pritaikyti sudėtingų baldų išdėstymo schemų, tačiau iš esmės Jūs ir neturėtumėte stengtis to daryti. Ypač tuomet, kai renkate vietą lovai – šis baldas turėtų būti pristumiamas prie pagrindinės sienos, o ne, pavyzdžiui, įsikurti patalpos centre. Nieko nelaimėsite ir tuo atveju, jeigu nuspręsite lovą nustumti į kambario kampą. Nors galbūt atrodys, jog sutaupėte šiek tiek vietos, kasdien ją klodami ar netgi keldamiesi suprasite, jog priėmėte ne patį teisingiausią sprendimą.

Nebijokite tamsių atspalvių

Nors šiuo klausimu vyrauja įvairios nuomonės, daugelis interjero dizainerių siūlo nesivadovauti nusistovėjusiomis dogmomis, jog tamsios spalvos dar labiau mažina erdvę. Jei subtiliai jas pritaikysite, pilki, tamsiai mėlyni ar netgi žali atspalviai kambariui suteiks dar daugiau jaukumo ir savotiško prašmatnumo. Ypač tuomet, jei juos derinsite su šiais metais ypač populiariomis auksinėmis ir metalinėmis detalėmis, kurias galėsite panaudoti rinkdamiesi aksesuarus.

Įleiskite šviesos

Dažniausiai kambarys tamsus tampa ne dėl pasirinktų spalvų, o dėl to, jog jame trūksta šviesos. Pirmiausia turėtumėte pasistengti ją išgauti natūraliai, plačiai atverdami langus ir neuždengdami jų po sunkiomis užuolaidomis – žinoma, tai negalioja tuo atveju, jei nakčiai renkatės naktinius jų modelius. Tačiau jeigu miegamajame langas mažesnis, reikės pasirūpinti ir papildomais šviesos šaltiniais – kuo daugiau jų bus, tuo jaukesnę aplinką pavyks sukurti.

Pridėkite ryškesnių akcentų

Tam, kad interjeras taptų gyvybingesnis, turėtumėte pasirūpinti ir keliomis ryškesnėmis detalėmis, kurios taps pagrindiniais patalpos akcentais. Tai padaryti lengviausia pasitelkiant įvairius aksesuarus, pavyzdžiui, paveikslus ar suvenyrus. Jei dėl ryškių spalvų nesate tikri, galite pradėti nuo dekoratyvinių pagalvėlių ar lovos užklotų – taip pasitikrinsite, ar naująjį atspalvį iš tiesų pavyks prisijaukinti.

Pasirūpinkite, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą

Net ir didesniame kambaryje netvarka nesuteikia papildomo žavesio, tad ką jau kalbėti apie mažesnes erdves. Tam, kad tvarką išsaugoti būtų paprasčiau, miegamajame reikėtų vengti daiktų pertekliaus, o tuos, be kurių nepavyksta išsiversti, laikyti spintose ar spintelėse. Be to, net ir modernios miegamojo lovos neretai turi pakankamai talpias patalynės dėžes. Tai nereiškia, kad turite vengti bet kokių aksesuarų, tačiau svarbiausia, kad kiekvienas šioje erdvėje esantis daiktas turėtų konkrečią jam skirtą vietą.

Suteikite lovai daugiau funkcijų

Jei lova nuo ryto iki vėlyvo vakaro yra nenaudojama, o namuose ir kitos erdvės nėra pačios didžiausios, dienos metu ją galite paversti patogia poilsio ar netgi darbo vieta. Galbūt vietos surasite ir žurnaliniam staliukui – tuomet kambarys tikrai bus maksimaliai išnaudotas. Tokiais atvejais vietoj įprastos lovos neretai pasirenkamos sofos lovos su miegamu mechanizmu – tiek jas, tiek ir kitus šiai erdvei skirtus baldus rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Panaudokite sienines lempas

Ne paslaptis, kad miegamojo apšvietimas daro didelę įtaką bendram erdvės suvokimui. Visgi, stalinių lempų ir toršerų mažoje patalpoje rekomenduojama atsisakyti – jie tik užims papildomą vietą, kurią ir taip privalote taupyti. Daug geresnė išeitis pasirinkti prie sienos tvirtinamus šviestuvus, kurie užtikrins ir jaukumą, ir tuo pačiu puikiai pasitarnaus tuomet, kai lovoje nuspręsite šiek tiek paskaityti. Tarp tokių modelių rasite ir labai žavingų variantų, kurie puikiai papildys Jūsų interjerą.

Pasitelkite veidrodžius

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad veidrodžiai optiškai didina erdvę – šią gudrybę lygiai taip pat galima pritaikyti ir mažesniame miegamajame, taip vizualiai paverčiant jį didesniu. Tiesa, šiame kambaryje dažnai pasitelkiamos veidrodžius turinčios spintos, tačiau Jūs galite išbandyti ir bet kokias kitas idėjas – svarbiausia, kad jos būtų ir praktiškos, ir stilingos.

Pritaikę šiuos patarimus savo miegamajam, be didelių pastangų net ir mažą erdvę galėsite paversti tokia, kokios norisi būtent Jums. Venkite chaoso, pasitelkite optines iliuzijas ir pridėkite jaukumą kuriančių detalių – tuomet interjeras bus nepriekaištingas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų