Dėl savo bityno į Lietuvos rekordų knygą patekęs J. R. Lisauskas įtaria, kad jo bites galėjo išnuodyti vietos ūkininkai, purškiantys rapsų laukus. P. Židonio nuotr.

Masiškai mirštančios bitės – neįminta mįslė

Masiškai mirštančios bitės – neįminta mįslė

Daugiau kaip šešis dešimtmečius bites auginantis, dėl savo bityno net į Lietuvos rekordų knygą patekęs panevėžietis Juozapas Rimantas Lisauskas guodžiasi, kad šiemet medaus nebeturės.

Paįstrio seniūnijoje bites auginantis J. R. Lisauskas prieš kelias dienas jis pastebėjo, kaip parskridusios jo bitelės masiškai krenta prie avilių. Vyras įtaria, kad jo bites galėjo išnuodyti vietos ūkininkai, purškiantys žydinčius rapsų laukus. Bitininkas nesitiki, kad pavyks nustatyti kaltininką. Specialistai svarsto, kad dėl tokios bičių augintojo nelaimės gali būti kalti nebūtinai ūkininkai, bet ir sodininkai.

Visą straipsnį skaitykite birželio 4 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Komentarai

 • Rapsai didžiuliai nuodai ir blogis. Šis augalas yra labai toksiškas ir nuodingas. Gamtoje augantis laukinis rapsas yra piktžolė ir vabzdžiai stengiasi jo neliesti, nes jis turi mirtinų nuodų Erucic acid.
  Dabar auginamas rapsas yr išvestas iš toksiško laukinio rapso (Brassica campestris ir B.napus) taip sumažinant erusik riebalinę rūgštį. Pašalinti šios rūšties visiškai neįmanoma. Ši rūgštis sukelia alergijas ir astmas.
  Rapso aliejus – nuodas. Jis sukelia plaučių vėžį ir kitas plaučių ligas, glaukomą, anemiją, širdies ligas. Rapsų aliejus legalizuotas papirkinėjant PSO.
  Užjaučiu bitučių augintoją. Labai gaila bitelių:(

  • Kvailys

   • Koks jus nevykėlis, apgailėtinas nevykėlis. Plėskite akiratį, o ne tik tikėkite, ką per tv matote, ar per kitokią sorošinę žiniasklaidą išgirdote. Laimės ir sveikatos jums:)

  • Kaip gerai, kad tūlas lietuvaitis iš pagirės raisto yra toks protingas iš prigimties, kad daugiau žino ir supranta už pasaulio mokslininkus, kurie ne vieną dešimtmetį nieko rimto neveikė (tik mokslus krimto, – o tai pasirodo nieko nereiškia). Šitas lietuvninkas, lyg būras, nužengęs iš Donelaičio poemos, – parodys visam pasauliui savo gudrumą, parklupdys ant kelių kažkokią PSO, ir skelbs savo vienintelę TIESĄ, kaip koks Atpirkėjas. Aleliuja.

   • Tep tep, stengiuos semtis išminteis iš gamtuos. Baigiau gamtuos muokslu universitieta:))) Esu gamtuos muokslu propesuorius i daktars. O, kas tie pasauline muokslininka, net juoks ima:))) Kap rėk pasauliniams valdžiažmuogiams , tap i šnek:)))

 • dar reiketų neatmesti ir iš lektuvų purskiamo brudo..

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų