P. Židonio nuotr.

Masiniam skiepijimui dairosi vietos

Masiniam skiepijimui dairosi vietos

Panevėžio miesto ir rajono kai kurie senjorai jau sulaukė skambučių registruotis skiepytis nuo klastingojo koronaviruso.

Kol kas eilėje prie vakcinos pirmieji išsirikiavę tie, kurie patys gelbsti gyvybes ir dirba pirmosiose fronto linijose – medikai, slaugos įstaigų personalas.

Planuojama, kad po poros savaičių mieste prasidės ir intensyvesnis gyventojų skiepijimas, o rajone pirmąja doze paskiepyta jau pusketvirto šimto senjorų.

Sulaukė ir antrųjų dozių

Panevėžyje pirmąja vakcina nuo koronaviruso planuojama per artimiausias dienas baigti skiepyti didžiąją dalį medicinos darbuotojų ir jau netrukus pradėti intensyvesnį gyventojų vakcinavimą.

Panevėžio miesto poliklinika šią savaitę sulaukė 750 skiepų dozių tiems, kas dar nepaskiepyti pirmąja vakcina, ir 60 – laukiantiems jau antrosios, po kurios turi susidaryti imunitetas klastingajam COVID-19.

Poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino teigimu, po antrąją dozę gauna dalis medikų ir kitų darbuotojų, dirbančių Karščiavimo klinikoje, mobiliajame punkte. O asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, pavyzdžiui, odontologai, šeimos gydytojai, taip pat ir vaistininkai bei kiti, jau sulaukė pirmosios skiepų dozės.

Kitą savaitę antrąją vakcinos dozę mieste gaus slaugos ir globos įstaigų gyventojai bei darbuotojai, skiepyti prieš tris savaites. Pasak K. Valantino, praėjusią savaitę buvo užsakyti skiepai daugiausia medikams, tačiau atsirado tokių, kurie, nors ir buvo išreiškę norą skiepytis, atėjus laikui, persigalvojo. Kad nepražūtų vakcinos, jų vietoje skiepyti gyventojai, sergantys itin sunkiomis ligomis.

Nusižiūrėję Sporto rūmus

Direktorius pripažįsta, kad pradėjus skiepyti nuo COVID-19 išryškėjo, jog tokiam darbui gali pritrūkti rankų. Pasak K. Valantino, šią savaitę gavus mažiau nei 800 dozių vakcinų, kol kas užtenka savų pajėgumų: žmones skiepija 5 slaugytojos. Per dieną vidutiniškai paskiepijama apie 220 žmonių. Dar keli darbuotojai suveda duomenis į elektroninę sistemą.

„Kol kas su tokiu kiekiu susitvarkome poliklinikos pajėgumais. Bet jeigu ministerija pasakys, kad Panevėžys gauna 3 000 vakcinų, tada greičiausiai kelsimės į Sporto rūmus ir prašysime kitų gydymo įstaigų pagalbos – turime rezervinius slaugytojų sąrašus“, – planuoja K. Valantinas.

„Jeigu ministerija pasakys, kad Panevėžys gauna 3 000 vakcinų, tada greičiausiai kelsimės į Sporto rūmus.“

K. Valantinas

Ima ir persigalvoja

Pasak poliklinikos direktoriaus, planuoti skiepijimą apsunkina ir tai, kad įstaiga tik penktadienį, antroje dienos pusėje, sužino, kiek sulauks vakcinų kitai savaitei. Bet didžiausias rūpestis, jog vakcina galioja tik penkias dienas, tad kažkam atsisakius skiepytis, griūna visi sąrašai ir labai skubiai tenka ieškoti, kas skiepysis vietoje atsisakiusiųjų. Vien šios savaitės pradžioje, pasak K. Valantino, persigalvojo ir skiepytis atsisakė beveik šimtas žmonių.

Direktoriaus teigimu, dėl to nuspėti, kada bus intensyviau skiepijami ne vien medicinos darbuotojai, bet ir gyventojai, kuriems per 80 metų, kol kas sunku. Jis spėja, kad dalis jų kvietimų pasiskiepyti nuo COVID-19 gali sulaukti jau kitą savaitę, o intensyviau gyventojai bus pradėti skiepyti nuo vasario vidurio.

Tačiau nevaikštantys, iš namų neišeinantys žmonės, nors ir patenka į prioritetines grupes, kol kas išganingosios vakcinos nesulauks.

„Sveikatos apsaugos ministerija yra aiškiai pasakiusi, kad pas juos negalima važiuoti – negalima išvežti vakcinos“, – sako K. Valantinas.

Anot jo, vakcinos viename buteliuke telpa šešios dozės. Tokį buteliuką nusivežus pas gyventoją ir vėl atsivežus į polikliniką, nėra garantijos, kad vakcina liks veiksminga.

Šiuo metu prie Panevėžio asmens sveikatos priežiūros įstaigų yra prisirašę virš 22 000 gyventojų, vyresnių nei 65 metai.

„Kada jie intensyviau bus pradėti skiepyti, negalėčiau pasakyti, nes ir Sveikatos apsaugos ministerija komunikuoja, kad šiek tiek keičiasi prioritetinių asmenų sąrašas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės gydytojas Mindaugas Burba.

Artėja prie tūkstančio

Panevėžio rajonas šią savaitę gavo 294 vakcinos dozes. Savivaldybės gydytojos Renatos Valantinienės teigimu, pacientai ir darbuotojai skiepijami pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytas prioritetines grupes. Šiuo metu rajone paskiepyti pirma vakcinos doze daugiau nei 900 asmenų, ir 33 – jau dviem. Daugiausia jų – socialinių ir globos įstaigų darbuotojai, medikai, taip pat pirmąja doze jau paskiepyta daugiau nei 350 rajono gyventojų, vyresnių nei 80 metų.

Komentarai

  • Man regis, kad skiepyti galėtų visur, darbovietėse, kur tik yra med. punktas, vaistinėse, pekybos centruose.Kur tik masiškiau susirenka žmonės.Visi supranta šios pandemijos pasekmes,paruoškit tik lapelius,kur paskiepytieji turėtų gauti kaip žymeklį.

    • gal ir turguje galetu skiepyti, ne tik prekybos centruose. Na ir ismastymas.

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų