Mantas Ignatavičius: „Lietkabelio“ tikslas – kova dėl prizinės vietos“

Mantas Ignatavičius: „Lietkabelio“ tikslas – kova dėl prizinės vietos“

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) rungtynėse namuose susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“. Abi komandos kol kas žengia be pralaimėjimų, bet po šio vakaro akistatos tik viena iš jų liks šiame sezone nė karto nepralaimėjusi.

Susitikimo išvakarėse apie naująjį sezoną, komandos tikslus, artėjančias rungtynes prieš „Neptūną“ kalbėjomės su KK „Lietkabelis“ direktoriumi Mantu Ignatavičiumi.

Kaip vertinate „Lietkabelio“ startą naujajame sezone?

Sezonas ką tik prasidėjo, todėl gilesnes išvadas dar sunku daryti. Per tuos keturis laimėtus susitikimus labiausiai nudžiugino įtikinama pergalė, iškovota Vilniuje prieš „Lietuvos rytą“.

Lyginant su praėjusiu sezonu komandos sudėtis nesusilpnėjo?

Tikrai ne. Nors pasikeitė šeši krepšininkai, tačiau tie, kurie įsiliejo į klubą, turi nemažą patirtį ir aukštą meistriškumą. Manyčiau, kad sudėtis netgi šiek tiek stipresnė, ypač kalbant apie ilgą lygiaverčių žaidėjų suolelį.

Ar ilgai teko įtikinėti brolius Lavrinovičius dar vienam sezonui likti Panevėžyje?

Su broliais sutarėme labai greitai. Kšištofui ir Darjušui labai patiko praėjęs sezonas, kurio metu pasiekėme įspūdingų pergalių. Be to, jie liko labai patenkinti sąlygomis, kurias turėjo gyvendami ir rungtyniaudami Panevėžyje.

Be brolių, komandoje žaidžia ir daugiau veteranų. Ar atlaikys didelius krūvius iki sezono pabaigos „Lietkabelio“ veteranai?

Ir praėjusiame sezone nemaža dalis krepšinio ekspertų prognozavo, kad vyresni mūsų žaidėjai neatlaikys krūvio ir komandai bus sunki sezono pabaiga. Tokios prognozės nepasitvirtino ir visi puikiai prisimename, kaip gerai sezono finiše atrodė komandos veteranai. Manau, kad ir šiame sezone problemų neiškils, nes vyresni komandos žaidėjai yra tikri profesionalai ir moka racionaliai paskirstyti jėgas.

Prieš sezoną komandos vyriausiuoju treneriu tapo Artūras Štalbergas. Kodėl buvo pasirinkta būtent šio latvio kandidatūra?

Tai jaunas, ambicingas ir itin motyvuotas treneris. Jis jau turi vyriausiojo trenerio patirties, turi ambicijų ir žino, kaip su komanda pasiekti gerą rezultatą.

Ar tai, kad kai kurie „Lietkabelio“ krepšininkai vyresni keleriais metais nei treneris nesukelia problemų?

Šiuo atveju į amžių niekas nežiūri. Trenerio darbas treniruoti, o žaidėjų – rungtyniauti. Mūsų komandoje aukšto lygio krepšininkai, tad priekaištų treneriui, kad jis per jaunas, nereiškia.

Kokie tikslai iškelti komandai šiame sezone?

Po sėkmingo praėjusio sezono, kai pasidabinome LKL sidabro medaliais, suprantama, kad kitų tikslų, kaip kovoti dėl medalių, būti negali. Kauno „Žalgirį“ aplenkti yra nerealu, o kovoti su „Lietuvos rytu“ bei „Neptūnu“ irgi bus be galo sunku. Šios dvi komandos, lyginant su pernykščiu sezonu, pasitempė ir taip pat nestokoja ambicijų. Suprantama, nereikia nuvertinti ir kitų komandų.

Jau kitą savaitę startuosite Eurocup varžybose. Kokie uždaviniai keliami šiame turnyre?

Kaip ir praėjusiais metais, keliame tikslus patekti į kitą etapą. Tai padaryti nebus lengva. Trys mūsų pogrupio komandos – Izraelio Jeruzalės „Hapoel“, Vokietijos „Bayern“ ir Turkijos „Galatasaray“ – neabejotinos favoritės, todėl jos turėtų išsidalinti pirmąsias tris vietas.  Su „Buducnost“ ir „Reggiana“ kovoti būtina ir stengsimės jas pralenkti. Kai kurie mūsų pogrupio varžovai biudžetu lenkia net Eurolygos komandas. Be galo sunku įveikti tokius varžovus, kurių biudžetas 7-10 kartų didesnis nei „Lietkabelio“.

Kodėl jau kelintą sezoną „Lietkabelio“ sudėtyje mažokai tikrų panevėžiečių?

Akivaizdu, kad trūksta Panevėžyje išugdytų aukštesnio meistriškumo žaidėjų, todėl, norėdami pasiekti geresnių rezultatų, esame priversti į komandą kviesti krepšininkus iš kitų šalies miestų, o taip pat ir legionierius. Šiame sezone Regionų krepšinio lygoje dalyvaus Raimundo Sargūno sporto gimnazijos – „Lietkabelio“ komanda, kuriai atstovaus 16-18 metų vaikinai. Tikimės, kad patys perspektyviausi šios komandos žaidėjai ateityje įsilies į „Lietkabelio“ ekipą.

Grįžkime prie šio vakaro susitikimo. Ar tai, kad „Neptūną“ treniruoja praėjusį sezoną Panevėžyje dirbęs Kazys Maksvytis, suteikia rungtynėms išskirtinį atspalvį?

Nemanau, kad taip reikėtų viską sureikšminti. Tai eilinės „Betsafe“ – LKL rungtynės, kuriose susitinka kol kas be pralaimėjimų žengiantys klubai. „Neptūnas“ prieš sezoną iškėlė aukštus tikslus ir kol kas rungtyniauja sėkmingai. Tai labai pajėgus varžovas, bet mes kovosime tik dėl pergalės.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų