Manieže jau prasidėjo paskutinis rekonstrukcijos etapas – iki žiemos numatyta atnaujinti sienas bei pakeisti susidėvėjusią dangą.

Maniežo rekonstrukcija išginė į lauką

Maniežo rekonstrukcija išginė į lauką

Skaitytojo pasiūlyta tema

Į rekonstruotą Panevėžio lengvosios atletikos maniežą po vasaros atostogų sugrįžę mažieji sportininkai ir jų tėvai nustebo sužinoję, kad vos po poros treniruočių jiems teks sportuoti lauke. Iki žiemos maniežas uždaromas dar vienam rekonstrukcijos etapui. Tėvai piktinasi, kodėl remonto nebuvo įmanoma užbaigti per mokinių vasaros atostogas, kai maniežas stovėjo tuščias. Panevėžio savivaldybės atstovai tikina, kad nepatogumai tik laikini – vėliau sportininkai turės modernią rekonstruotą sporto bazę.

Kaip pasakojo savo vardo nenorėjusi viešinti panevėžietė, jos atžala jau ne pirmus metus manieže lanko lengvosios atletikos treniruotes. Šiemet vaikas kaip niekad į jas veržėsi – po karantino ir vasaros atostogų buvo labai išsiilgęs sporto. Tačiau jau po poros treniruočių tėvus pasiekė žinia, kad maniežas iki gruodžio uždaromas rekonstrukcijai. Mamai nesuprantama, kodėl šie darbai negalėjo būti atliekami per karantiną ar vasaros atostogas ir kodėl tėvai apie tai nebuvo informuoti dar prieš pasirašydami sutartis dėl sporto būrelių.

„Prasidėjo nauji mokslo metai ir šast žinia, kad maniežas uždaromas. Paklausiau trenerės, kur dabar vaikai sportuos, ji tik pagūžčiojo pečiais. Sporto centras visą atsakomybę permetė ant trenerių pečių – jiems patiems teks ieškotis treniruotėms tinkamų patalpų“, – piktinosi panevėžietė.

Pasak mamos, kol orai leidžia, vaikams treniruotės vyksta prie maniežo esančioje aikštelėje, tačiau čia sąlygos apgailėtinos: guminė danga apiplyšusi ir atsilaupiusi. Negana to, prieš naujus mokslo metus net nesugebėta aikštės išvalyti.

„Turbūt ne veltui visi šią vietą vadina gardeliu. Juk jeigu buvo žinoma, kad vaikai manieže negalės sportuoti, gal bent buvo galima sugrėbti pernykščius lapus. Žinoma, kas nori sportuoti, tiks ir tokios sąlygos. Bet juk bus dienų, kai merks lietus, negi vaikams nebėra daugiau jokių sporto bazių? Žadama, kad per porą mėnesių manieže bus pakeista danga. Abejoju tokiais pažadais – stogą keitė visus metus, bet po liūties ir vėl kibirai rikiuojami“, – pasakojo mama.

Sportuoti gali ir lauke

Panevėžio savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis tvirtina, kad suplanuoti maniežo rekonstrukcijos darbus per vasaros atostogas nebuvo galimybių. Rekonstrukcijai atlikti privalomi viešieji pirkimai, o jų paskubinti neįmanoma.

„Viešųjų pirkimų priderinti prie vasaros atostogų nepavyko, bet rangovai įsipareigojo visus darbus atlikti iki lapkričio 30-osios ir turėsime rekonstruotą maniežą. Tiek laiko, manau, įmanoma pakentėti“, – sakė J. Jasiukaitis.

Jo tvirtinimu, jeigu ruduo bus kaip praėjusiais metais, sportuoti galima ir lauke. Sporto skyriaus vedėjo teigimu, tam nereikia „gardelių“ – Panevėžys turi baigtą rekonstruoti „Aukštaitijos“ sporto kompleksą, kur įrengti itin kokybiški bėgimo takeliai. Jais gali naudotis ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir besitreniruojantys vaikai.

„Juk kai lyja, tai lyja ir ant futbolininkų, ir ant kitų sportininkų, kurie treniruojasi lauke, ir niekas neištirpsta. Nežinau, ar dėl lietaus reikėtų piktintis. O manieže stogo rekonstrukcijos darbai dar nėra priduoti, be to, yra garantinis laikotarpis, tad jeigu vanduo tikrai laša pro stogą, rangovai šiuos trūkumus turės pašalinti“, – pridūrė J. Jasiukaitis.

Sporto skyriaus vadovo teigimu, iki lapkričio pabaigos bus baigta viso maniežo rekonstrukcija: perdažytos sienos bei pakeista danga. Šiems darbams numatyta kiek daugiau nei 220 tūkst. eurų.

Paskutinis etapas

Panevėžio sporto centro direktoriaus Sauliaus Raziūno teigimu, reikėtų tik pasidžiaugti, kad sportininkai turės geras sąlygas treniruotis, o nepatogumai – laikini. Kadangi treneriams tarifikacijos turi būti patvirtintos iki spalio pradžios, tikimasi, kad per tą laiką bus rasta kitų vietų treniruotis blogu oru.

„Turime kuo puikiausią „Aukštaitijos“ stadioną su renovuota danga, o vadinamasis gardelis, kuris yra prie maniežo, mums net nepriklauso. Tai R. Sargūno sporto gimnazijos teritorija. Šiuo metu kaip tik ieškome sporto bazių ar laisvų mokyklų sporto salių, kur galėtų treniruotis vaikai, kai bus prastas oras. Kai maniežas neveikė visus metus, buvo išties sudėtinga, o čia tik laikini nepatogumai. Reikia tik pasidžiaugti, kad prasidėjo paskutinysis maniežo renovacijos etapas“, – kalbėjo S. Raziūnas.

Didesnio remonto nuo pat pastatymo nemačiusį lengvosios atletikos maniežą Savivaldybė rekonstruoja nuo 2017 m. Trejų metų darbo rezultatas – iš esmės sutvarkytas pastato su priestatu fasadas, pakeista stogo danga, atnaujinti inžineriniai tinklai, elektros instaliacija, santechnika, pagalbinės patalpos, kurios pritaikytos ir neįgaliesiems. Taip pat nupirkta ir reikalingo inventoriaus bei įrangos: bėgimo komplektas, 1100 vietų mobilios tribūnos žiūrovams, didelis LED ekranas varžyboms. Lengvosios atletikos maniežui atnaujinti iš Valstybės investicijų programos ir miesto biudžeto per 3 metus skirta daugiau kaip 2 mln. Eur.

 

Komentarai

  • rekonstrukcija jau vyksta 3m. cia kazkaip suderintas straipsnis ,vsio zakono ,

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų