I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Malkos tampa aukso vertės

Malkos tampa aukso vertės

Privatūs malkų pardavėjai neslepia: šis pigiausias kuras per metus brango daugiau nei trečdaliu.

Išaugusios kainos prekybos ne tik nesulėtino, bet netgi priešingai – verslininkai nuo pavasario vos spėja krauti naujus užsakymus. Valstybinė miškų urėdija neslepia negalinti atsistebėti išpūstu burbulu, kuriam esą pirkėjai patys pasiduoda.

Anksčiau šalia kelių į Panevėžį įprasta būdavo matyti stovinčius pilnus malkų sunkvežimius. Juose nė vairuotojo, nė pardavėjo nebūdavo, tik numeris kietojo kuro pirkėjams.

Dabar toks vaizdas jau labai retas Aukštaitijos sostinėje, o pirkėjai guodžiasi, jog norint nusipirkti malkų tenka stoti į eilę.

Kulbių kaime gyvenanti 93-ejų Janina Bikinienė džiaugiasi, kad malkomis apsirūpino pernai kelioms žiemoms į priekį. Senolė girdėjo kalbas, jog šiemet jos labai pabrango.

„Man pernai vaikai nupirko 15 erdmetrių, dar turėjau prisikaupusi iš anksčiau – jau užteks. Nežinau, kiek dar čia gyvensiu viena, gal važiuosiu pas dukrą į miestą žiemoti. Bet labai nesinori į miestą“, – kalba sveikata per daug nebesidžiaugianti senjorė.

Jos žiniomis, pernai pilna priekaba malkų kainavo 500 eurų.

„Mano namuose trys krosnys. Kol dar ne taip šalta, kuriu tik virtuvėje esančią. Ant šitos krosnies ir valgyt pasidarau“, – pasakoja J. Bikinienė.

Visą straipsnį skaitykite spalio 13 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Sukčiai ir apgavikai visi kas pardavinėja malkas!Ištiesų perkant jos pasidaro auksinės,nes vietoj 10 kūbų atveža daugiausia6,5 kūbo. Niekaip netelpa kaladėmis pjautos otuo labiau skaldytos į jų mašinas ,kuriom pardavėjai veža.Ir visada ginčijasi.Galiausiai pasako kad skambinkit šefui mes tik atvežam….Kaip jų nebaudžia už tas apgavystes.aAtrodo visi kvaili ir paskaičiuot, išmatatuot nemoka.Žmonės,nesileiskit apgaudinėjami.Ačiū dievui turim savo miško ,todėl nereikia pirkt.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų