Maldos pusryčiuose – padėkos žodžiai Lietuvai

Maldos pusryčiuose – padėkos žodžiai Lietuvai

Jau ketvirtą kartą į maldos pusryčius pakvietęs Panevėžio meras Rytis Račkauskas sulaukė nemažo būrio valdžios, krašto apsaugos, kultūros, katalikiškos bendruomenės atstovų bei pačios dvasininkijos. Šį kartą susirinkusieji mintis skyrė šimtą metų gyvuojančiai Lietuvos valstybei ir dvasingumui.

 Bendrystės tradicija

Tokia tema gimė visus pastaruosius metus švenčiant 1918-ųjų svarbius istorinius įvykius. Pernai toks pat renginys buvo skirtas XX a. pradžioje gyvenusio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio asmenybei. Dar anksčiau diskutuota apie gailestingumą.

„Tikėjimas visais Lietuvos istorijos laikais žmonėms buvo pagrindinis stiprybės šaltinis. Jis mūsų tautai ramsčiu buvo net ir tada, kai religija valdžios liko nustumta į šalį“, – pirmasis į maldos pusryčius susirinkusius svečius kreipėsi renginio šeimininkas Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Jis pasidžiaugė, kad glaudi bendruomeniškumo išraiška prie vieningo stalo Panevėžyje jau įleido šaknis ir tapo puikia tradicija. O šiais metais tai ir graži dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Su tikėjimu į laisvę

Panevėžio merui antrino renginio svečiai. Jau nebe pirmą kartą maldos pusryčiuose dalyvaujantis Apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Pedro Lopez Quintana ragino pusryčiautojus prisiminti prieš 25 metus Lietuvoje įvykusį popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą. Tuomet, pasak dvasininko, katalikų pasaulyje svarbiausias vadovas pastebėjo lietuvių akyse džiaugsmą ir meilę savo laisvai Tėvynei. O kelyje į Nepriklausomybę, anot jo, Lietuvą visuomet lydėjo Dievas.

Tikėjimo svarbą valstybė istorijoje pabrėžė ir iš Panevėžio rajono kilęs Lietuvos istorijos instituto direktorius Rimantas Miknys.

„Net ir didžiausiems Lietuvos didvyriams neužteko vien jėgos, jų širdyje visada degė tikėjimas, dvasingumas. Nesvarbu, kokia religija buvo, svarbiausia, kad širdimi žmonės buvo laisvi ir tokias pat vertybes leido skleisti šalia esantiesiems“, – sakė istorikas.

Jis maldos pusryčiuose nesiplėtė į giliausius valstybės praeities faktus, bet daug dėmesio skyrė tiems principams, kurie vedė lietuvius teisingu keliu.

Ypatingo renginio metu susirinkę svečiai turėjo ne dažną progą išklausyti vienintelį gyvą likusį Medininkų tragedijos liudininką, buvusį Lietuvos muitinės pareigūną, o dabar Lietuvos evangelikų reformatų generalinį superintendentą Tomą Šerną. Neįgaliojo vežimėlyje sėdėjęs vyras nenorėjo prisiminti liūdnų gyvenimo ir šalies akimirkų. Jis tiesiog akcentavo meilę Dievui ir didžiausią gyvenimo prasmę – siekti dangiškosios karalystės. Gyvendami teisingai, anot jo, turėsime ir nuostabią valstybę.

Apie krikščioniškus simbolius Europos Sąjungos heraldikoje bei šiandienines europiečių vertybes taip pat kalbėjo Europos parlamento narė Laima Andrikienė.

O ragindamas džiaugtis pabudusia gamta bei neseniai švęstų Sekminių proga renginį palaiminimu baigė Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Susirinkusiųjų dvasią aukštyn tradiciškai kėlė katalikiškosios Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos choras.

Galerija

Komentarai

 • neprofesionaliai dekoruoti stalai. Neišmaniai persistengta.

  • Puiki idėja, inteligentiška aplinka.
   Sveikinimai!

 • Tikrai jokio estetinio vaizdo…prastas įspūdis

  • Atsakyti
 • Labai graži tradicija ir prasmingas renginys. Ačiū!

 • Tai tikrai prasmingiau, nei urbšio intrigos. Pagarba.

 • O buna renginiu be varno?

 • Ką ten veikia katalikas Jukna-pilietis be sąžinės ir padorumo?

  • už šmeižtą atsakomybė teisinė numatyta. Gal nežinojai?

 • Tikrai, ką ten darbo metu veikia administracijos vadukai ? Bendruomeniškumą stiprina už miestiečių pinigus ?

  • Laimuti, būsi laimingesnis, jeigu pakeisi plokštelę. Bambekliai labiausiai nuskriaudžia save, nes savo mintis ir savo gyvenimą apsikartina iki begalybės.
   Baik persekioti Jukną. Jis rimtas ir sąžiningas žmogus.

 • „Rimtai ir sąžiningai“ vienus pažemino pereigose, kitus išmetė į gatvę, vykdydamas savo vadukų, suteikusių direktoriaus kėdę, politinius įpareigojimus ir atidirbdamas su kaupu…
  Kaip su dievo įsakymu?
  8. Nekalbėk netiesos.

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų