P. Židonio nuotr.

Makaronai – ir pilvui, ir akims

Makaronai – ir pilvui, ir akims

 „Makaronus galima valgyti, galima kabinti kažkam ant ausų, bet galima iš jų ir ką nors įdomaus sukonstruoti“ – juokiasi Ėriškių kultūros centro darbuotojas Valdemaras Liudvinavičius.

Per karantiną daugiau laiko namuose leidžiantis panevėžietis seną pomėgį ir iš makaronų ėmė klijuoti įspūdingus rankdarbius.

Panevėžiečio jau gana gausioje kolekcijoje įvairių formų, spalvų makaronų rankdarbiai: nuo mažo kirmeliuko iki namo, lėktuvo, garlaivio malūno, bokšto ir t.t. Visi šie darbai gana smulkmeniškai, kruopščiai suklijuoti iš mažyčių detalių. Iš makaroninio piratų laivo išlenda makaronų patrankos, sukasi sulipdyto lėktuvo propeleris. O makaroninis Havajų namelis viduje apstatytas smulkiais baldais iš makaronų.

Tokia kūryba pasaulyje ne tokia ir retenybė: iš makaronų statomos nerealios konstrukcijos, pakliūvančios net į Gineso rekordų knygą. O Lietuvoje rengiami tradiciniai inžinerinių specialybių studentų čempionatai „Makaronų tiltai“. Juose dalyviai varžosi iš paprastų, miltinių spagečių konstruodami tokius tiltus, kurie atlaiko du ar tris šimtus kartų už savo tikrą svorį didesnę apkrovą.

Visą straipsnį skaitykite kovo 2 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų