Makabriški Panevėžio politikų pokštai: merą pasitiko piketu ir gedulo vainiku

Makabriški Panevėžio politikų pokštai: merą pasitiko piketu ir gedulo vainiku

Panevėžyje vykstantis Savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo trankiais pareiškimais, raginančiais įtariamąjį ir teismo nuo pareigų nušalintą merą Rytį Račkauską bei judėjimo „Kartu“ lyderį Povilą Urbšį atsistatydinti.

Į posėdį besirenkančius Tarybos narius pasitiko dešimt Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus narių, susirinkusių į piketą.

„R. Račkauskas: sūnaus reikalai yra svarbiausi. P. Urbšys: mano tikslas apsaugoti mero reputaciją“, „Kartu atėjot, kartu ir išeikit“, „Fu, kaip KARTU“, „Žemgrobystei – ne“ – ragino konservatoriai.

„Kaip atėjo kartu, taip turi ir išeiti kartu, abu prisiimdami atsakomybė už tai, kas vyksta. Panevėžio atsinaujinimas tik žodžiuose“, – teigė TS-LKD Panevėžio skyriaus narė Indiana Grigienė.

Anot jos, abejonėmis apipintas ir autobusų stoties atnaujimo klausimas. Savivaldybės Taryboje teikiamas sprendimas svarstyti dėl esamo stoties pastato rekonstrukcijos, visiškai pakeičiant jo paskirtį – į šias patalpas iš Laisvės a. perkeliant Turizmo informacijos centrą, taip pat iš Kranto g. Verslo konsultacinį centrą. Tačiau iki šiol nėra žinoma, kas, kada ir už kokias lėšas statys naują pastatą.

„Ankstesnį projektą – Savivaldybės sandorį su privačiu investuotoju sustabdė prokurorai. Neaišku, ar iš viso bus pastatytas naujas stoties pastatas, o jau svarstoma dėl dabartinio rekonstrukcijos. Motyvas, kad Laisvės a. nerandamas Turizmo informacijos centras, yra daugiau nei keistas. O bet kokia kita nuomonė šitoje Taryboje priimama kaip kvaila ir netikusi“, – teigė I. Grigienė.

Opozicijos bandymas patraukti nušalintąjį merą peraugo ne tik į politinius pareiškimus, bet ir makabriškus bandymus juokauti. Kol konservatoriai piketavo, prieš Tarybos posėdį salės matomiausioje vietoje pastatytas laidotuvių vainikas su užrašu „KARTU su Povilu Urbšiu“.

Ar į posėdį atvyks pats meras R. Račkauskas, intriga liko išlaikyta iki paskutinės minutės. Žiniasklaida mero laukė prie pagrindinio Savivaldybės įėjimo, tačiau šis į Tarybos posėdžio salę atėjo paslapčia per kitą, tarnybinį, įėjimą.

Mero pareigų negalintis eiti R. Račkauskas posėdyje atsisėdo ne į savo, o Tarybos narės Birutės Valkiūnienės vietą.

„Man uždrausta lankytis Savivaldybės administracijoje. Tarybos posėdžių salė nėra administracijos patalpa, o laiptinė iki jos bendra. Taigi, kažin ar galima įžiūrėti net formalias kliūtis dalyvauti posėdyje. Juk iš manęs neatimtas Tarybos nario mandatas. Maža to, prieš rinkėją netgi turiu pareigą dalyvauti Tarybos posėdžiuose“, – „Sekundei“ yra teigęs meras.

R. Račkauskas atmeta jam pareikštus įtarimus dėl korupcijos ir prasitaria tame matantis politinį pamušalą.

„Kas dabar vyksta, yra absoliučiai netikėta ir pribloškia. Ir svarbiausia – netgi ne asmeniniu aspektu. Žinant, kad strateginiai miesto projektai šiuo metu išeina į finišo tiesiąją, sportiniais terminais kalbant, jautiesi kaip varžybose, kai bėgi maratoną ir lieka paskutiniai 100 metrų, tačiau netikėtai gauni lazda per kojas. Ir kažkas stebi: prišliauši pamuštomis kojomis iki finišo ar ne“, – kalbėjo meras.

Jam pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Pareigūnai praneša turintys duomenų, kad galėjo būti duodami neteisėti nurodymai Savivaldybės administracijos darbuotojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba pavedė mero pavaduotojui Aleksui Varnai laikinai eiti mero pareigas.

Miesto vadovu A. Varna bus iki rugsėjo 20 d.

 

 

Galerija

Komentarai

 • Na ir šlykštūs tie konservatoriai. Ir dar krikščioniais save vadina!

  • Aš niekaip nesuprantu kaip šitaip galima tyčiotis iš įstatymu…

   • Atsakyti
 • Lygis…

 • Niekada negalvojau,kad konservatoriškų-krikščioniškų pažiūrų žmonės gali būti tokie baisūs-pilni godumo,pavydo,melo ir suktybių.Jie manosi, kad tik jų mintys ir darbai yra teisingi bei reikalingi.Gal yra ir kitokių,bet pastaruoju metu matau tik tokius.Ir dar.Niekada negalvojau,kad Lukoševičiūtei lovys pasidarys svarbesnis už garbę ir sąžinę.Gėda vadinamiems krikščionims,kurie drįsta gyvam žmogui kišti gedulo vainiką.Ko mokome savo vaikus?

  • Atsakyti
 • pasirodė visu gražumu krikščioniais save vadinantys. Lazda turi du galus. Panevėžiečiai atsirinks, ne tokie kvaili, kaip jums atrodo. Negarbingai elgiatės patys, ir matuojate viską savo supuvimo lygiu.

  • Atsakyti
 • O dar sako, kad patyčios vyksta tarp paauglių. Valdžios žmonės kurie turi rodyti pavyzdį, elgiasi kaip antžmogiai. P. S. Atleisti visus kurie valdžioje , o į jų vietą priimti paprastus dirbti norinčius žmones.

  • Atsakyti
 • Kam jau kam, bent konservatoriams geriau patylėti.

 • Kas yra ir kaip yra , tegul sprendžia teisininkai. Bet nešti , pastatyti laidotuvių vainiką dar gyvam esančiam žmogui? Bijokite Dievo, gali Dievas už tokį „pokštą“ nubausti. Tokia mano nuomonė

  • Atsakyti
  • visi klounai-nusipjaut ant visu ir viska. Uz eurus-mama parduosit.Svarbu prie lovio pakriukset

 • Uz tokias patycias turetu būti atstatydinta visa komanda.Bus kam dirbti be jusu.

 • Gerai, kad Urnos Mero pelenams nepadėjo.. Žiaurūs piliečiai…

  • Nepainioti pieliečių su Degeniu kuris vienas vainiką nešiojo

 • Kuo patys kvepia, tuo ir kitus tepa

  • P.s. Daugiau niekada nebalsuokit už konservatorius. Jų tikras veidas tame vainike. Daugiau nei baisu.

 • Dėmė jau mesta ant Račkausko su STT pagalba. Gal būt, reikėtų jam iki teismo sustabdyt savo įgaliojimus. Bet taip tyčiotis, su vainikų pagalba-čia jau prasilenkta su sveiku protu. Su krikščionybe tai neturi nieko bendro

  • Atsakyti
 • Tiesiog neturiu žodžių komentuoti konservatorių – krikščionių demokratų partijos veiksmų. Galiu pasakyti tik tiek, kad jie pagaliau parodė savo kultūringumo lygį. Ar galima pritarti tiems žmonėms, kuriems kultūringumas yra paskutinėje vietoje. Tik gaila, kad tarp jų matyti ir jaunų veidų… Įdomu, ar atsiras bent vienas žmogus iš tos partijos, kuris išdrįstų viešai atsiprašyti už tokį savo partiečių nesuvokiama laidotuvių žingsnį???…

 • Opozicija visai jau susivėlė su tokiais savo veiksmais. Fūūū

  • Tai bent koncervai susidėjo su socdemais ! Susiklijavo amžiams?

 • Nėšioti vainikus, vaidinti cirkus prie savadybės, kaip dar net neaišku kaip kas baigsis. Kokioje mes čia valstybėje gyvename. Dėl asmeninį godumą kristi iki tokio lygio, tokie žmonės tikrai neatstovaus kitiems žmonėms.

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų