P. Židonio nuotr.

Maitinimo verslui išgyvenimo išbandymas

Maitinimo verslui išgyvenimo išbandymas

Nustojus galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatai maitinimo sektoriui, kavinių ir restoranų lankytojai pajuto kainų augimą.

Panevėžyje vienose kavinėse patiekalai jau kainuoja brangiau, kitų vadovai dar svarsto, ko imtis.

Aukštaitijos sostinės maitinimo verslo atstovai neatmeta: dar šį pavasarį mieste gali sumažėti vietų, kur užsukti pavalgyti.

Fejerverkams paskelbus 2024-uosius, nustojo galioti 9 proc. lengvatinis PVM tarifas restoranų, kavinių ir panašių įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms.

Lengvata buvo pritaikyta 2021 metų vasarą siekiant pagelbėti nuo pandemijos ribojimų kenčiančiam verslui.

Dabar valdžios atstovai mano, kad verslas po pandemijos jau atsigavo ir tokia parama nebereikalinga. Ją panaikinus, šalies biudžetą tikimasi papildyti apie 140 mln. eurų.

„Realų poveikį pajausime vasario 25-ąją, kai reikės sumokėti PVM už sausį. Kol kas dar jo nesame apskaičiavę, nežinome, kiek tiksliai, bet tikrai bus reikšmingas pasikeitimas“, – neabejoja Panevėžyje populiarios kavinės „Kavalierius“ direktorius Justinas Dalinda.

Anot verslininko, kavinė Panevėžyje kainų dar nekeitė, tačiau tai pačiai įmonei priklausančioje kavinėje Kaune jos jau ūgtelėjo 10–15 proc.

Aukštaitijos sostinėje, pasak J. Dalindos, planuojama kainas irgi kelti apie 10 proc.

Pasak jo, pernai brangus žaliavoms, įmonė patiekalų nebrangino, todėl šiemet, netekus PVM lengvatos, nebėra kur dingti.

Visą straipsnį skaitykite vasario 8 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų