(BNS nuotr.)

Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos nuo šiol – Baltijos kelias

Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos nuo šiol – Baltijos kelias

Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos sienos „Google“ žemėlapyje nuo šiol bus žymima kaip „Baltijos kelias“, penktadienį pranešė Vyriausybės kanceliarija.

Baltijos kelio vardą magistralei nuo Vilniaus iki Panevėžio, taip pat kelio Panevėžys-Pasvalys-Ryga ruožui iki Latvijos sienos vasarį suteikė Vyriausybė.

Vyriausybės kanceliarijai bendrabiaujant su „Google“ pasiekta, kad A2 ir A10 keliai nuo šiol taip žymimi bus ir šios kompanijos žemėlapiuose.

Vyriausybė taip pat pranešė, kad Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ savo internetiniame puslapyje sukūrė specialų „Baltijos kelio“ maršrutą, jame pažymėta 14 istoriškai svarbių objektų. Maršrutas prasideda prie Gedimino pilies bokšto Vilniuje, jame taip pat pažymėti objektai Kaune, Kupiškyje, Pasvalio ir Ukmergės rajonuose bei kitur.

1989 metų rugpjūčio 23-iąją Baltijos kelio akcijoje į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Ši akcija pasiuntė žinią pasauliui apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Baltijos kelias tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu. 2004 metais į gyvąją grandinę protestuoti prieš Kinijos karinius grasinimus susikibo Taivano gyventojai, o 2013 metais tokią akciją pakartojo nuo Ispanijos siekiantys atsiskirti katalonai. Pernai tūkstančių žmonių 40 kilometrų ilgio gyva grandinė nusidriekė Honkonge, kur vietos gyventojai protestuoja prieš Kinijos kišimąsi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

 

Komentarai

  • Nuo Panevėžio aplinkelio iki LV sienos 1+1 juostos šunkelis vadinasi Via Balica dalis. Dar geriau žinomas kaip mirties kelias. Dabar vadinsis dar skambiau – Baltijos keliu. Gal jūs geriau autostradą čia statykit, o ne pavadinimus vis naujus kurkit !

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų