Mados ir perlų pasaulyje

Mados ir perlų pasaulyje

Šešerius metus garsiausių mados namų podiumais žingsniuojanti ir žurnalų viršelius puošianti panevėžietė Laura Burčikaitė ne iš tų, kurias įtrauktų nuodėmingas mados pasaulis. Ji studijuoja sveikatos mokslus, o netikėtai atsidūrusi Filipinuose, atrado ir naują verslo nišą. Prieš išvažiuodama nutarė pasiimti nedidelę dalelę Filipinų į Lietuvą – gėlavandenį perliuką. Jis pastūmėjo užsiimti gėlavandenių papuošalų gamyba Lietuvoje.

Modelių pasaulyje panevėžietė Laura Burčikaitė atsidūrė paskatinta mamos. Pamačiusi skelbimą, jog Panevėžyje vyks modelių atranka, ji pasiūlė dukrai dalyvauti.

Pasak Lauros, būti modeliu – tikrai nėra lemta kiekvienai panorėjusiai. Jeigu duomenys tinkami, neįprastą gyvenimo ritmą diktuojančiame darbe prireiks ir daug disciplinos bei savarankiškumo. Modelių standartai arba jų buvimas „ant bangos“, anot Lauros, priklauso nuo mados sezonų, o jie dažnai keičiasi. Šiuo metu aukštojoje madoje populiarėja nestandartinių veido bruožų modeliai.
„Modelio karjeros nekūriau, viskas rituliojosi savaime, tačiau ji tapo tikrai spalvinga“, – sako L. Burčikaitė, dirbanti su garsiausiais mados namais.

L. Burčikaitė per savo modelio karjerą skersai išilgai išmaišė kone visą pasaulį – dirbo Azijoje: Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose. Bandė laimę Šiaurės ir Pietų Amerikos, Italijos mados rinkoje.

Daugiausia laiko modeliai praleidžia peržiūrose, vadinamuosiuose kastinguose. Tai tarsi darbo pokalbis dėl fotosesijos.

„Tokių kastingų per dieną gali būti iki 15 ir daugiau. Tokia to modelio darbo kasdienybė – ėjimas į pokalbius ir bandymas gauti norimą darbą“, – pasakoja Laura.

Tokiame darbe niekada nepatirsi rutinos. Dienotvarkė labai įtempta – tenka fotografuotis savaitgaliais ar švenčių metu pozuoti madų šou. Tačiau L. Burčikaitės kasdienybė šiuo metu atrodo kiek kitaip nei įprasto modelio. Dėl susiklosčiusios pandemijos situacijos Honkonge ji negalėjo tęsti darbų, todėl Lietuvoje atrado kitų užsiėmimų. Laura šiuo metu studijuoja sveikatos mokslus nuotoliniu būdu viename iš Jungtinės Karalystės universitetų ir moko įvairaus amžiaus mokinius anglų kalbos. Veikli panevėžietė netgi ėmėsi gėlavandenių papuošalų gamybos. Sukūrė prekinį ženklą ir internete pardavinėja savo rankomis kurtus aksesuarus.

Sunki pradžia

L. Burčikaitė per savo modelio karjerą skersai išilgai išmaišė kone visą pasaulį – dirbo Azijoje: Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose. Bandė laimę Šiaurės ir Pietų Amerikos, Italijos mados rinkoje. Labiausiai Laurą sužavėjo darbas Filipinuose ir Honkonge, kur praleido daugiausiai laiko.

Filipinuose Laura praleido net dvejus egzotiškus metus. Pasak jos, kelionė į šią šalį buvo spontaniška, o planuoti du mėnesiai netikėtai pavirto į porą metų. Filipinuose pirmąsias savaites panevėžietė dirbo modeliu, vėliau nutarė save išbandyti viešųjų ryšių specialistės darbe.

Jaunai merginai vienai atsidurti kitame pasaulio krašte nebuvo paprasta.

Atvykusi į Filipinus pirmą vakarą save ramino, jog po poros mėnesių galės išvažiuoti. Svetur panevėžietė patyrė didelį kultūrinį šoką. Klimatas, žmonės, maistas, kalba – viskas buvo be galo neįprasta.
Filipiniečiai, pasak L. Burčikaitės, labai šilti, atviri žmonės, visada besidžiaugiantys išvydę užsienietį. Vietiniai gyventojai tiesiog dievina europietiškų bruožų žmones. Viena iš didžiausių vertybių ten yra išvaizda: šviesi oda, ūgis, smulkios kūno apimtys.

Šalies klimatas labai drėgnas ir karštas. Laurai jis puikiai tiko, tačiau buvo didelis iššūkis pas ją atvykusiems artimiesiems. Parduotuvėse sunku rasti reikiamus produktus, nėra pasiūlos.

„Filipiniečių virtuvė gan paprasta – daug ryžių patiekalų, mėsos ir žuvies. Vietiniai labai mėgsta dainuoti karaokę, leisti laiką su artimaisiais ir švęsti Kalėdas. Joms ruoštis pradedama jau rugpjūčio gale – parduotuvės pasipuošia kalėdines eglutes, prekybos centrai iškelia plakatus, skelbiančius, kiek dienų liko iki šventės“, – pasakoja panevėžietė.

Panevėžietė gali pasigirti ne vienu pasiekimu mados olimpe. Laura dirbo su garsiausiais mados namais, tokiais kaip „Dolce&Gabbana“, „Dior“ ar „Chanel“.

Traukė namo

Dienos Filipinuose, anot Lauros, atrodė labai įvairiai, tačiau viena nesikeitė – didžiulės automobilių spūstys. Miesto gyvenimas ten nelabai vilioja – ne tik gausybė automobilių, bet ir žmonių, apleisti kvartalai, daug skurdo. Visgi kvapą gniaužiančiose salose vaizdas atrodo kitaip – šnarančios palmės, skaniausi vaisiai, banglentės, jūra, koralai – visiška egzotika. Filipinų salos ir paplūdimiai Laurai pasirodė gražiausios matytos vietos žemėje.

Iš Filipinų panevėžietę likimas nuvedė į Honkongą – miestą, turintį aiškią struktūrą, ritmą, prie kurio prisitaikyti buvo privaloma.

„Ten tiek laisvės, kiek Filipinų pajūryje, tikrai neturėjau“, – šypteli L. Burčikaitė.
Blaškymasis po pasaulį iš pradžių L. Burčikaitei kėlė azartą. Ji troško apkeliauti kuo daugiau, skristi kuo toliau ir pažinti skirtingas kultūras. Tačiau pradėjo jausti, jog aplakstė pakankamai ir norėtųsi įsitvirtinti Lietuvoje.

Klientams privilioti

Modelio profesija šiandien vis dar apipinta legendomis bei stereotipais. Esą mados sūkuryje pilna pagundų ir viskas sukasi tik apie linksmybes. Tačiau, pasak Lauros, kiekviename didesniame mieste yra daugybė linksmybių vietų. Ji svarsto, jog galbūt modeliams jos yra labiau prieinamos, nes klubų savininkai ir renginių organizatoriai nori matyti modelius savo vakarėliuose. Išvaizdžios merginos ir vaikinai pritraukia daugiau dėmesio, ir, žinoma, klientų.

„Manęs tokios linksmybės niekada netraukė. Esu dėkinga šeimai, padėjusiai suvokti tikrųjų vertybių esmę ir pamatyti modelių industriją iš kitos perspektyvos“, – sako Laura.
L. Burčikaitė anksčiau net nesusimąstydavo apie tai, kokias taisykles diktuoja laukinis mados pasaulis. Tačiau dabar pamačius peržiūrose dėl modelio darbo bet ką pasiryžusias padaryti paaugles, kyla dvejopų minčių.

„Daug domėjausi mityba ir sveiku gyvenimo būdu, suvokiu, jog rūpintis savo kūnu privaloma protingai ir su saiku. Džiaugiuosi mados pasaulyje vis dažniau matydama nestandartinius modelius. Juk dėl grožio nesiginčijama ir jį gali reprezentuoti visi“, – įsitikinusi L. Burčikaitė.

Aplinkinių dėmesio Laurai tikrai netrūksta. Anot jos, kaip ir bet kokioje industrijoje, taip ir madų pasaulyje galima sutikti netikrų draugų, kurie šalia bus tik dėl išskaičiavimo.
„Madų pasaulyje reikia plėsti pažintis, reprezentuoti agentūras, kurioms priklausome, dirbti su skirtingais žmonėmis kiekvieną dieną. Užmezgiau daug pažinčių, bet tikrų draugų radau vos kelis. Esu labai dėkinga ir už tai“, – sako L. Burčikaitė.

Pasak Lauros, visos pažintys skatino domėtis psichologija, žmogaus elgesiu, todėl jai pavyko išvengti prisiplakėlių.

Kvapą gniaužiančiose Filipinų salose vaizdas išties keri – šnarančios palmės, skaniausi vaisiai, banglentės, jūra, koralai – visiška egzotika.

Žinoma aukštosios mados pasaulyje

Panevėžietė gali pasigirti ne vienu pasiekimu mados olimpe. Ji jau įsitvirtino Honkongo mados industrijoje, o svarbiausia, išsiugdė pasitikėjimą savimi. Jis, beje, atėjo tik po kelerių metų darbo, fotosesijų bei madų šou su garsiausiomis aukštosios mados bendrovėmis.

„Nemeluosiu, tikrai džiaugiausi gavusi pirmą „Dolce&Gabbana“ fotosesijos užsakymą. Pamenu, jog skambinau mamai su laimės ašaromis akyse, kad pasidžiaugčiau, jog buvau patvirtinta „Dior“ mados namų šou. Kuo daugiau fotosesijų ir madų šou, tuo labiau tai tapo įprasta“, – šypteli modelis.

Išbandymai karščiu ir ginklais

L. Burčikaitės karjeroje netrūko įsimintinų akimirkų. Fotosesijų metu jai teko taikytis prie ekstremalių sąlygų: per maudymosi kostiumėlių fotosesiją turėjo išmokti plaukti banglente ir saugoti plaukus, kad nesušlaptų, vestuvinių suknelių fotosesijoje teko būti pririštai prie lyno ir bandyti imituoti, jog stovi ant kopėčių aukščiausios pakylos vos pasirėmusi batelio galiuku.

„Madų šou metu teko eiti podiumu ir su vienu aukštakulniu, ir visai be batų. Teko fotografuotis suknelių fotosesijai, kai lauke buvo vos keturi laipsniai, o žieminių striukių ir kailinių fotosesija vyko kepinant 40 laipsnių karščiui. Kinijoje turėjau stovėti uodų spiečiuje, kad fotografas padarytų puikų kadrą“, – vardija panevėžietė.

Laura dar ir dabar juokiasi prisiminusi „Chanel“ mados namų pristatymą, per kurį teko dėvėti net 4 mln. eurų vertės papuošalus, o policijos būrys, apsikarstęs ginklais, lydėjo merginą net į tualetą.

Fotosesijų metu Laurai teko taikytisir  prie ekstremalių sąlygų.

Dievaitė – mama

L. Burčikaitė sako visada turinti tėvų palaikymą. Mamos dėka dalyvavo pirmoje atrankoje, o tėtis nuolatos lydėdavo į peržiūras sostinėje, padėjo pasirašyti sutartis.
„Dėl atvirų fotosesijų niekada nekildavo problemų, nes visuomet jaučiau ribas. Niekada nedarydavau to, kas mane būtų privertę jaustis nepatogiai. Fotografavausi su maudymukais tiek daug, kiek ir su megztiniais“, – šypsosi modelis.
Laura pamena, kai būdama trylikos, rado mamos nuotraukų albumą. Jame buvo ir keletas jos fotografijų tuomečiame madų žurnale. Nuo to laiko mama dukrai tapo dievaite, į kurią norisi lygiuotis.
„Mama visada turėjo geresnį skonį nei aš, – juokiasi Laura. – Jos iniciatyva dalyvavome Madonos koncerte. Abi žavėjomės jos drąsa, ryžtu ir pasitikėjimu savimi.“

Pamilti save

Modelio kūnas reikalauja daug priežiūros. Tačiau daugiausia dėmesio L. Burčikaitė skiria ne išvaizdai, o sveikai mitybai, miegui, sportui ir meditacijai. Stengiasi naudoti tik natūralias kūno priežiūros priemones. Įprastomis dienomis veido nevargina storu makiažo sluoksniu.
Visuomenėje įsišaknijusi nuomonė, jog modelių pasaulis labai nepastovus, o konkurencija ten – didžiulė. L. Burčikaitė tvirtina, jog mados pasaulis išties konkurencingas ir jame labai daug savimi nepasitikinčių žmonių.
„Šioje industrijoje būtina mylėti save ir žinoti, jog kiekvienoje peržiūroje pamatysi aukštesnę ir lieknesnę merginą. Niekada nejaučiau pavydo savo kolegėms, mes sutarėme puikiai. Bet esu girdėjusi daug istorijų ir mačiusi situacijų, kuriose konkurencija buvo labai akivaizdi. Darbas nėra pastovus, nėra tikslių darbo valandų, todėl turi gebėti taikytis prie netikėtumų“, – pabrėžia Laura.
Svajonių ir planų dabar Laura sako turinti labai daug, tačiau jau ne kartą pasimokė, kad geriau apie tai kalbėti tada, kai viskas išsipildo.

 

Komentarai

  • Holistiniai masažai porose manau geriausia karjera modeliui,dar jei mokytojas patyręs 56m.jogos mokytojas,manau daug galima pasiekti!
    Sėkmės ,,karjeroje“

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų