M. Majauskas šalinamas iš TS-LKD, M. Skritulskui – įspėjimas

M. Majauskas šalinamas iš TS-LKD, M. Skritulskui – įspėjimas

Pirmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nusprendė šalinti iš partijos gretų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininką Mykolą Majauską.

Tokio sprendimo imtasi po to, kai konservatorius nepakluso Vyriausybės linijai ir palaikė su Ministrų kabinetu nederintą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įstaigoms.

Tokios pat pozicijos laikėsi ir kitas konservatorius – Mindaugas Skritulskas. Visgi, Priežiūros komitetas jo atžvilgiu nesiėmė tokių drastiškų žingsnių ir parlamentarą tik įspėjo.

„Priežiūros komitetas apsvarstė visą padėtį ir konstatavo, kad M. Majauskas pažeidė TS-LKD įstatus, nesilaikė partijos nario pareigos vykdyti partijos organų priimtus privalomus sprendimus. Tai traktuota kaip grubus nario pareigų pažeidimas, dėl to pritaikyta partinės atsakomybės priemonė – pašalinimas“, – po posėdžio žurnalistams sakė Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

„Dėl M. Skritulsko konstatuota, kad pirmą kartą Seimo narys apskritai buvo svarstytas dėl galimų pažeidimų. Situacija iš esmės skyrėsi, nes M. Majauskas užėmė vadovaujančias pareigas komitete (…) dėl to situacijos prilygintos kaip skirtingos. Ponui Skritulskui taip pat pritaikyta priemonė dėl nario pareigų ir įstatytų pažeidimo – įspėjimas“, – sprendimą dėl M. Skritulsko komentavo konservatorius.

Tačiau V. Benkunskas akcentavo, kad jei ateityje panašus atvejis pasikartos, politikas bus šalinamas iš partijos. Be to, metus laiko partija siūlys neskirti parlamentaro į jokias vadovaujamas pareigas Seime.

„Taip pat aiškus pasakymas, kad ateityje pasikartosiantis atvejis bus vertinamas jau griežčiausia partine nuobauda – pašilinimu iš TS-LKD. Taip pat rekomenduojame partijai neskirti pono Skritulsko metus laiko į bet kokias Seime vadovaujančias pareigas“ – pažymėjo V. Benkunskas.

Pats M. Majauskas po Priežiūros komiteto posėdžio sakė, kad tokio griežto buvusių bendražygių sprendimo nesitikėjo.

„Neslėpsiu, nesitikėjau tokio griežto atsako. Per daugiau nei 10 metų bendro darbo sutikau daug nuostabių žmonių, kurie išliks man svarbūs, išliks artimais draugais. Suprantu, nors nebegalėsiu vadintis šios partijos narių, skyriaus nariai, kolegos man išliks bendražygiais“, – kalbėjo politikas.

Tuo metu M. Skritulskas sakė, kad partijos nariu jis yra daugiau nei 25 metus, tad jam būtų skaudu palikti partiją. Vis tik, jis akcentavo, kad balsuodamas dėl PVM lengvatos jis mano pasirinkęs teisingai.

„Partijoje esu daugiau nei pusę gyvenimo, 25 metus, esu skyriaus pirmininko pavaduotojas apie 15 metų. Šie skaičiai irgi šį bei tą pasako, kiek man ši partija svarbi (…) pašalinimas, be abejo, man būtų skaudu“, – žurnalistams teigė M. Skritulskas.

„Mano situacija buvo labai sudėtinga, aš tikrai gerbiau ir gerbiu prezidiumo sprendimą. Bet man reikėjo pasirinkti tarp to, kas galvoju, kad yra teisinga (…) juo labiau, kad tai yra be galo aktualu mano apygardai“, – pažymėjo parlamentaras.

Prieš priimdamas 2023 m. biudžeto projektą, Seimas nusprendė, kad 9 proc. PVM lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos, kaip siūlė Vyriausybė. Su Ministrų Kabinetu nesuderintam sprendimui pritarė konservatoriai M. Majauskas, M. Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai, tarp jų – ir ministrė Aušrinė Armonaitė.

Partijos primininkas Gabrielius Landsbergis neslėpė apmaudo dėl to nepriimto Vyriausybės įstatymo projekto, o kalbėdamas tiek apie partiečių, tiek apie koalicijos partnerių balsavimą, metaforiškai užsiminė, kad buvo „peržengtas Rubikonas“.

TS-LKD Prezidiumas konservatorių frakciją Seime jau anksčiau buvo įpareigojęs neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų biudžeto pasiūlymų – partijos Priežiūros ir Politikos komitetai BFK pirmininkui iškėlė ir ultimatumus, grasindami pašalinti ne tik iš posto, bet ir konservatorių gretų.

Kitą dieną po biudžeto priėmimo Seime TS-LKD partijos Prezidiumas priėmė sprendimą kreiptis į konservatorių frakciją, prašant deleguoti naują BFK pirmininką vietoje M. Majausko. Tarp galimų kandidatų į užimti M. Majausko pareigas įvardinami Seimo nariai Andrius Vyšniauskas, Matas Maldeikis, Antanas Čepononis, Paulė Kuzmickienė, Mindaugas Lingė.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų