A lyga: lygiosios Klaipėdoje ir dešimtas A. Paniukovo įvartis

Dėl antrosios vietos turnyro lentelėse kovojančios Klaipėdos „Atlanto“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos antrą sykį čempionate išsiskyrė taikiai.

Svečiai iš Suvalkijos įmušė pirmieji, tačiau antrajame kėlinyje rezultatą išlygino rezultatyviausias lygos puolėjas Andrejus Paniukovas – 1:1 (0:1). Tai buvo jau 10-as puolėjo įvartis.

Dvikova prasidėjo abipusėmis atakomis. Jau 5-ą minutę klaipėdietis Donatas Kazlauskas techniškai permetė kamuolį pro Algį Jankauską, atsidūrė prieš vartus, tačiau stipriai smūgiuoti galva nesugebėjo, Ivanas Kardumas kamuolį sugavo.

Vėliau stadione nuaidėjo žiūrovų nusivylimo atodūsis bei plojimai savo komandos futbolininkui, kai įspūdingu tolimu šūviu virpstą sudrebino Olegas Dmitrijevas.

„Sūduva“ taip pat turėjo savų argumentų. Galva kampinio metu pro šalį mušė Henris Ndongas, greitos atakos metu į vartus nepataikė iš gynybos atskubėjęs Darius Isoda.

Kėlinio viduryje gražią kombinaciją surengę svečiai išsiveržė į priekį. Povilas Leimonas baudos aikštelėje surado Andro Švrljugą, kurio smūgį Deividas Mikelionis atrėmė, bet pirmasis prie kamuolio suskubo ir jį į tinklą nukreipė Karolis Laukžemis.

Suvalkiečiams teko atlikti priverstinį keitimą, nes mačo tęsti nebegalėjo Aleksandaras Živanovičius. Jį pakeitęs Radanfahas Abu Bakras iškart užsidirbo įspėjimą, nušienaudamas Andrejų Paniukovą.

Sužaidus pusvalandį, antrą įvartį privalėjo įmušti K.Laukžemis. Po dar vienos puikios „Sūduvos“ atakos Ernesto Veliulio perdavimo prieš vartus išvesto puolėjo smūgį kažkokiu būdu sugebėjo atremti D.Mikelionis.

Puikiai tame epizode sužaidęs klaipėdiečių vartininkas po kelių minučių grubiai suklydo, baudos aikštelėje išleisdamas iš rankų sugautą kamuolį, kurį netrukus išmušė nugriaudamas atskubėjusį K.Laukžemį. Svečių reikalavimų skirti baudinį arbitras neišgirdo.

Baudinio vėliau tikėjosi ir „Atlanto“ žaidėjai, apeliuodami, kad svečių gynėjai sužaidė pavojingai prieš galva kamuolį pasiekti bandžiusį Jurijų Vereščiaką. Kilus diskusijoms, pastarasis smogė sūduviškiui A.Jankauskui. Arbitras abiem žaidėjams parodė geltonas korteles, tuo nustebindamas varžovo pašalinimo laukusius marijampoliečius.

Kėlinio pabaigoje pavojingą išpuolį surengę klaipėdiečiai patikrino I.Kardumo šuolio galimybes po gražaus A.Paniukovo reido ir J.Vereščiako smūgio.

Po pertraukos abi gynybos linijos iki minimumo sumažino pavojingų momentų skaičių. „Atlantas“ didesnėmis pajėgomis ėmė artėti prie svečių vartų, tačiau didelių gaisrų jam nepavyko sukelti iki 66-os minutės, kai į baudos aikštelę įsiveržęs A. Paniukovas aplenkė R.Abu Bakrą ir nuginklavo I.Kardumą, išlygindamas rezultatą.

Šansų greitoms atakoms laukusi „Sūduva“ pabandė grasinti pora K. Laukžemio smūgių.

Likus žaisti 5 minutes, H. Ndongas išgelbėjo svečiams tašką, ant vartų linijos blokuodamas J. Vereščiako bandymą nukreipti kamuolį į tuščius vartus po greitos „Atlanto“ atakos.

„Jonava“ palaužė „Kauno Žalgirį“

Pirmą kartą šiame sezone rungtynės Kaune tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Jonavos“ buvo žaidžiamos ant natūralios vejos, S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Nors mačą aktyviau pradėjo šeimininkai, „Jonava“ įsivažiavo ir nutraukė pralaimėjimų seriją – 3:1 (1:0) įveikė kauniečius jų žiūrovų akivaizdoje.

Pirmąją rimtą progą po Andrejaus Čuchlejaus perdavimo sukūrė Klaudijus Upstas. Saugas smūgiavo link varžovų vartų, tačiau Levanas Chapozde blokavo smūgį. Sumaištis Kauno žalgiriečių baudos aikštelėje: Martynas Dapkus bandė išmušti kamuolį iš Nemanja Bjelano rankų, grubiai jį kliudė, bet laiku pasirodęs rungtynių teisėjas aistras nuramino.

16–oji minutė skaudi buvo L.Chapodze, gynėją čia pargriovė tautietis Davidas Makaradze. Su D.Makaradze smūgiu po standartinės situacijos be didelių problemų susitvarkė N.Bjelanas. Povilas Malakas surengė ataką prie svečių vartų, smūgiavo, tačiau nesėkmingai. Tuoj pat taisykles pažeidė Artūras Rocys. Brunno siuntė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau smūgį Karolis Salikas atrėmė.

38–ąją minutę geltona kortele buvo nubaustas Eduardas Ževnerovas. Netrukus po puikaus D.Makaradze perdavimo iš aikštės vidurio įvartį kritęs ant kelių baudos aikštelėje pelnyti sugebėjo Tadas Eliošius.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, komandos apsikeitė atakomis, tačiau rezultatas švieslentėje prieš žengiant į rūbines liko toks pat.

Po pertraukos „Kauno Žalgiris“ atliko vieną keitimą – vietoje Brunno aikštėje pasirodė Rokas Sikorskis. Savo ruoštu Jonavos ekipa grįžo tokios pačios sudėties. Prieš Maksimą Marusičių prasižengęs Rokas Sikorskis padovanojo standartinę situaciją „Jonavai“. T.Eliošiaus link vartų siųstas kamuolys adresatų nesurado.

Kauno ekipos futbolininkai vis didesnėmis pajėgomis spaudė varžovus. M.Marusičiui per kojas kirto R.Sikorskis, rungtynėse jau užsidirbęs vieną geltoną kortelę. Progą antrajam įvarčiui 69–ąją minutę turėjo T.Eliošius, tačiau kamuolys nuskriejo virš vartų.

K.Upstas pasinaudojęs varžovų gynėjų klaidomis vienas atkeliavo iki vartų linijos ir pelnė „Jonavai“ antrąjį įvartį. Po akimirkos puikiai sužaidė Laurynas Stonkus – perdavė kamuolį M.Marusičiui, tačiau jo smūgis nebuvo taiklus. 82–ąją minutę visai šalia vartų vėl smūgiavo K.Upstas.

Netrukus, po L.Chapodze perdavimo Aurimas Raginis sušvelnino rezultatą. Laiko išsigelbėti nuo pralaimėjimo liko labai mažai.

Kauniečiams nespėjus pasidžiaugti vieninteliu pelnytu įvarčiu, po keitimo aikštėje pasirodęs Laurynas Stonkus tiksliai smūgiavo į vartų plotą ir persvarą vėl padidino.

„Kauno Žalgiriui“ teko tenkintis eiliniu pralaimėjimu.