A lyga, „Stumbras“ – „Sūduva“ mačo akimirka (facebook nuotr.)

A lyga: Andro Švrljuga „Sūduvai“ padovanojo pirmąją pergalę

Ketvirtadienio Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Kaune „Stumbras“ 1:2 nusileido Marijampolės „Sūduvai“.

Šlapia aikštė, ne pats šilčiausias oras ir šeimininkų staigmena jau ketvirtąją rungtynių minutę – taip Kaunas pasitiko didelių lūkesčių šį sezoną turinčią „Sūduvą“. Pirmasis kamuolį į varžovų vartus nukreipė prancūzas Alexandre Kore, kuris po taiklaus Viliaus Armanavičiaus perdavimo pelnė ir pirmąjį antrojo A lygos turo įvartį.

„Sūduva“ pamoką išmoko ir tuoj pat puolė atakuoti kauniečių vartus, tačiau nesėkmingai. Vaido Slavicko smūgio išgąsdintas vartų sargas iš Brazilijos Rodrigo padovanojo kampinį, bet varžovams jo realizuoti nepavyko.

Marijampolės ekipa vis aktyviau demonstravo savo ir, žinoma, trenerio Vladimiro Čeburino pomėgį standartinėms situacijoms: abu kraštiniai gynėjai kėlinio eigoje ėmė šėlti. „Stumbrui“ praradus kamuolio kontrolę, svečiai ne tik dažniau ėmė lankytis baudos aikštelėje ir atakuoti. Tiesa, itin pavojingų progų „Sūduva“ nesukūrė, bet pirmajame kėlinyje akivaizdžiai pranoko šeimininkus.

Tik apšilus po pertraukos ir pagavus Marijano Altiparmakovskio perdavimą, varžovų vartus sudrebino šio čempionato pradžios viltis ir pasididžiavimas – V.Slavickas. „Sūduvos“ treneriai nusprendė dar labiau pastiprinti žaidimą ir nuo suolo pakvietė Ernestą Veliulį. Neatsiliko ir „Stumbro“ ekipa.

Keitimų liūtis liovėsi tik 79 minutę, po Karolio Laukžemio pasirodymo kovos lauke. Ir pasirodymas buvo lemtingas – po taiklaus jo perdavimo kroatas Andro Švrljuga pelnė antrąjį įvartį ir išvedė marijampoliečių komandą į priekį.

Rungtynės būtų pasibaigusios taikiai, be didelių nusižengimų, jei ne jauniausiojo A lygos čempionato kapitono Klaido Janonio išpuolis prieš svečių atstovą P.Leimoną. Žaidėjams susistumdžius, aikštės šeimininkas sugebėjo užsidirbti geltoną kortelę.

„Sūduva“ namo išsivežė pirmąją svarbią pergalę, o „Stumbrui“ savo gerbėjų akivaizdoje nepavyko išnaudoti progų ir teko pripažinti pralaimėjimą.