Panevėžiečiai įveikė tiesioginius konkurentus

Po LFF I lygos pertraukos lyderių pozicijos neapleido FK „Panevėžys“, kuris sekmadienį išvykoje 4:2 (0:1) įveikė „Pakruojo“ komandą.

Pasiteisinęs keitimas

Šeimininkai labai aktyviai ir energingai pradėjo rungtynes. Pačioje susitikimo pradžioje į „Panevėžio“ baudos aikštelę įsiveržęs Edvinas Jasaitis krito, o mačo arbitras įžvelgė panevėžiečio pražangą ir paskyrė 11 metrų baudinį. „Pakruojo“ žaidėjas Donatas Strockis smūgiavo tiksliai ir 6 min. šeimininkai išsiveržė į priekį.

Po kelių minučių panevėžiečių baudos aikštelėje vėl krito šeimininkų žaidėjas, bet šįkart rungtynių teisėjas pražangos neįžvelgė. Svečių atakos didesnės grėsmės „Pakruojo“ komandai nekėlė. Vis dėlto, antroje kėlinio pusėje panevėžiečiai pradėjo rungtyniauti aštriau. Svečiai kėlė keletą kampinių ir baudos smūgių, bet aikštės šeimininkų vartininkas rimtesnio darbo neturėjo. Po pirmojo kėlinio „Panevėžys“ atsiliko 0:1.

Visiškai kitokią „Panevėžio“ komandą žiūrovai pamatė po pertraukos. 54-ąją susitikimo minutę „Pakruojo“ baudos aikštelėje neleistinai buvo pagriautas Tomas Salamanavičius. Teisėjo paskirtą 11 metrų baudinį tiksliai realizavo Edvardas Tamulevičius – 1:1. Prabėgus vos vienai minutei, jau pats T. Salamanavičius po Pauliaus Janušausko perdavimo iš arti pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus ir išvedė savo komandą į priekį.

Šeimininkai nesitaikstė su tokia situacija. Suklydus panevėžiečių gynėjams, šeimininkų futbolininkas vienas iššoko prieš Marių Suvaizdį, kuris sugebėjo atremti klastingą varžovo smūgį. Vis dėlto nuo vartininko atšokusio kamuolio pirmasis suspėjo E. Jasaitis ir iš arti išlygino rezultatą.

Kova prasidėjo iš naujo. Pasižymėti progų turėjo abiejų ekipų žaidėjai. Išvesti „Pakruojo“ komandą į priekį galėjo Aivaras Bagočius, bet iš itin dėkingos padėties smūgiavo virš vartų. Įsiminė pavojingi „Panevėžio“ futbolininkų T. Salamanavičiaus ir D. Kingo smūgiai.

Rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė svečiams. Vos tik pasirodęs po keitimo aikštėje Tadas Markevičius savo pirmuoju prisilietimu 85 min. pelnė trečiąjį komandos įvartį. Dar po minutės „Panevėžio“ kapitonas P. Janušauskas vėl nuginklavo „Pakruojo“ vartininką ir padėjo tašką šiame susitikime. Panevėžiečiai iškovojo pergalę 4:2.

FK „Panevėžys“ rungtyniavo tokios sudėties: M. Suvaizdis, M. Fridrikas, V. Gašpuitis, A. Karvackis, T. Kačerauskas (61 M. Dūda), P. Janušauskas (88 R. Misiūnas) , E. Fioodorovas (34 M. Butkus), J. Skinderis, T. Salamanavičius, E. Tamulevičius (74 R. Lazdinauskas), D. Kingas (84 T. Markevičius).

Rugpjūčio 3 dieną, FK „Panevėžys“ išvykoje žais su Vilniaus „Žalgirio B“ komanda. Susitikimas Vilniaus „Senvagės“ gimnazijos stadione prasidės 18:30 val.

Kitose 14-o turo rungtynėse „Trakai B“ 2:2 išsiskyrė su Alytaus „Dainava“, NFA namuose 0:2 nusileido Gargždų Bangai“.

Sankcijos „Kupiškio“ panevėžiečiams

Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas (LFF DK) išnagrinėjo bylą dėl LFF drausmės kodekso 44 straipsnio: „Neteisėtos įtakos darymas ir sutartų rungtynių draudimas“ pažeidimo LFF I lygos pirmenybių rungtynėse FC „Kupiškis“ – FK „Panevėžys“, kurios įvyko 2018 m. birželio 17 d.

Remiantis LFF Tyrimų komiteto pateikta išvada, FC „Kupiškis“ žaidėjai Arūnas Šteinas, Edgaras Baranauskas ir Domantas Nebilevičius gavo 12-os LFF I lygos pirmenybių rungtynių diskvalifikaciją, be to, skirta 500 eurų piniginė bauda.

Nubaustas ir Donatas Paulauskas bei Gytis Žilinskas, jie diskvalifikuoti dvejoms I lygos pirmenybių rungtynėms. Taip pat skirta 3000 eurų bauda klubui.

FK „Panevėžys“ nuotr.

Įvartis. Komandos draugai sveikina tiksliu smūgiu pasižymėjusį T. Salamanavičių (dešinėje).

LFF I lygos rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):