Adas Juškevičius. Virgilijaus Bulaičio nuotr.

LKL sezono starte „Lietkabelis“ palaužė „Juventus“ ekipą

Simboliška, kad čempionatas startavo ten, kur praėjusiame sezone padarytas milžiniškas progresas kalbant visų pirma apie komandos rezultatus, taip pat ženkliai išaugusia „Lietkabelio“ sirgalių armija.

2016–2017 m. reguliaraus sezono metu rungtynes „Cido“ arenoje vidutiniškai stebėjo beveik 3400 žmonių. Per atkrintamąsias rungtynes su „Lietuvos rytu“ ir „Žalgiriu“ šis rodiklis dar labiau šoko į viršų, o per finalo rungtynes su Kauno komanda buvo pasiektas naujas „Cido“ arenos lankomumo rekordas – dvikovą stebėjo 6969 krepšinio aistruoliai. Taip pamuštas nuo 2011 m. Europos krepšinio čempionato laikęsis absoliutus lankomumo rekordas.

Mačą „Lietkabelio“ startinėje sudėtyje pradėjo Lorenzo Williamsas, Žanis Peineris, Simas Jasaitis, Vaidas Čepukaitis ir Kšištofas Lavrinovičius.

Didžiausiu galvos skausmu „Lietkabeliui“ tapo Arvydo Šikšniaus ir Anthony Irelando rezultatyvus žaidimas, kurie per pirmą kėlinį pelnė po 8 taškus.

Tačiau šeimininkai taip pat nestrigo puolime ir kėlinio pabaigoje po laimėtos atkarpos 6:0 pirmavo 23:20 (likus 1:15 min.). Visgi, paskutinę minutę sėkmingiau sužaidė svečiai, kurie po Mindaugo Kupšo penkių iš eilės taškų pirmavo 25:23.

Antrame kėlinyje svečiai pirmavo keliais taškais, galiausiai Simas Jasaitis tolimu metimu išlygino rezultatą – 34:34.

Po Ado Juškevičiaus tritaškio „Liertkabelis“ po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 39:38 (likus 1:40 min.).

Antrą kėlinį užbaigė A. Irelandas, kurio tolimas tritaškis paskutinę sekundę leido „Juventus“ pirmauti 45:44.

Spurtu po didžiosios pertraukos į aikštę žengė „Lietkabelis“ (53:47), bet tuo pačiu atsakė ir „Juventus“ – 55:56. A.Šikšnius buvo tas žmogus, kurį sustabdyti „Lietkabeliui“ buvo labai sunku, tuo tarpu panevėžiečių gretose vieną po kito metimus šaudė Ž.Peineris – 60:57. Jo dėka „Lietkabelis pirmavo 65:59, kai tiksėjo paskutinės sekundės, o po trečiojo kėlinio išliko toks pats rezultatas.

Lemiamą ketvirtį penkiais taškais pradėjo Karolis Guščikas ir tai suteikė vilties Utenos klubui, tačiau iniciatyvą susigrąžinęs „Lietkabelis“ kėliniui įsibėgėjus susigrąžino dviženklį pranašumą – jį galingu dėjimu atstatė Donatas Tarolis (80:70).

Intrigą likus dviem minutėms tritaškiu su pražanga sugrąžino Laurynas Samėnas, tiesa, bauda buvo netaikli – 77:84. Dar vieną tritaškį mačui besibaigiant tritaškį pataikė A.Irelandas (84:90), tačiau taiklūs panevėžiečių baudų metimai užtikrino jų pergalę.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 19 (7 atk. kam.), Donatas Tarolis 16 (7 atk. kam.), Žanis Peineris 14, Adas Juškevičius 13 (5 rez. perd.), Vaidas Čepukaitis 10, Lorenzo Williamsas 7 (7 rez. perd.).

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 16, Anthony Irelandas 15 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 9 (7 atk. kam.), Laronas Dendy 8 (5 atk. kam.), Karolis Guščikas, Jermaine’as Flowersas, Simas Buterlevičius ir Carlas Lindbomas po 7.