V. BULAIČIO nuotr.

Liūtis Lietuvoj: kliuvo ir Panevėžiui

Liūtis Lietuvoj: kliuvo ir Panevėžiui

Trečiadienio popietę Panevėžį užklupusi smarki liūtis dar kartą patikrino, kiek šis miestas ir jo gyventojai pasiruošę nenumatytoms gamtos stichijoms. Jos laužė medžius, sėmė gatves, gadino elektros įrenginius.

Baisus lietus Panevėžį apgaubė trečiadienį apie 17 val. Kaip siena stojusi liūtis netruko apsemti Nemuno, Klaipėdos, Kranto, Elektros, Vilniaus, Ukmergės ir kitas gatves, kurios pastaraisiais metais upėmis pavirsta po kiekvieno smarkaus lietaus. Tokių sąlygų užklupti keliuose stojo ir eismą stabdė vandens pabūgę vairuotojai. Kai kurie jų neberado savo automobilių numerių, šiuos nunešė patvinusi vandens srovė.

Užsidarė parduotuvės, iš gatvės į jas ėmė tekėti vanduo. Linksma buvo tik vaikams – jie braidžiojo po baseinais virtusius kiemus ir smagiai krykštavo.

Darbo po liūties Panevėžyje turėjo ugniagesiai gelbėtojai. Gautas pranešimas, kad jų pagalbos reikia Kėdainių gatvėje. Čia ant dviejų automobilių „Volvo“ ir „Toyota Rav 4“ buvo užvirtęs medis. Panaudoję grandininį pjūklą pareigūnai jį pašalino, po įvykio liko aplamdytos transporto priemonės.

Rūpesčių trečiadienį sulaukė ir elektrikai. Trečiadienį Panevėžio apskrityje be elektros trumpam buvo likę 150 vartotojų. Dalis jų nuo civilizacijos buvo atskirti dėl kitų gedimų, dalis – dėl liūties. Lietus, pasak ESO atstovo ryšiams su visuomene Valento Neviero, vietomis sušlapino elektros įrenginius ir juos pagadino.

Galerija

Komentarai

  • Staniūnų gatvė į pietus nuo Beržų gatvės niekada neskendo, kol nepradėjo praėjusią savaitę remontuoti, pakeitė apie 10 kelio bortų, nors ištrupėję visi, ir išliejo keletoje vietų naują asfaltą. To užteko, kad gatvė taptų nei pravažiuojama, nei perbrendama. Lijo viso labo tik apie pusvalandį. Sinoptikai žada lietų visą dieną, tai be naro kostiumo ir valties namų nebepasieksime?
    Grąžinkite lietaus kanalizaciją į Staniūnų gatvę!!!

  • Labai panašu, kad atnaujintant kelius neatnaujimaos vandens surinkimo ir nutekėjimo sistemos. Naujas asfaltas ir nauji borteliai neleidžia vandeniui ištekėti, jei nutekėjimo sistema neveikia. Gatvės tampa upėmis. Reikia atlikti auditą, kad dar kartą identifikuoti kritines vietas ir parengti individualius techninius sprendimus šalinti šias miesto problemas. Tikimės, kad pirmieji veiksmai bus atlikti artimiausiu metu, panaudojant rezervines miesto lėšas.

    • Viltis-kieno motina?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų