I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Liūtis įvarė baimės

Liūtis įvarė baimės

Naktį į antradienį prapliupusi liūtis Panevėžio mieste ir rajone laužė medžius, nutraukė elektros laidus ir tikrai ne vienam įvarė baimės. Laimei, per audrą, kai nuo stipraus vėjo net dideli seni medžiai linko it rūtos, Panevėžio krašte negauta pranešimų apie suniokotus pastatus ar automobilius.

Slėpėsi nuo nelaimės

Ne vienam panevėžiečiui audra atmintyje liks ilgam. Rožyno mikrorajone gyvenanti Asta pasakoja, jog jau rengėsi miegoti, kai lauke išgirdo keistą ūžesį. Pažiūrėjusi per langą išvydo gąsdinantį vaizdą – netoli namo auganti dar senelių sodinta šimtametė liepa buvo perlinkusi kone per pusę. Ji sako per daugiau nei penkiasdešimt savo gyvenimo metų niekada nemačiusi taip nuo vėjo nulenkto medžio.

Nuo mokyklos laikų iš civilinės saugos pamokų užsilikusios žinios, kad saugiausia stovėti durų tarpduryje, tad lėkiau ten“, – Asta neabejojo, kad lūždamas didžiulis medis grius tiesiai ant namo.

Nieko neišgirdusi, grįžo prie lango, tačiau kieme beveik nieko nebuvo įmanoma įžvelgti – tik balta lietaus siena.

Turiu didelį sodą. Maniau, kad ryte rasiu vyšnias nulaužytas, tačiau viskas gerai. Tik palaužyta sausų šakų, iškrėsti visi obuoliai, slyvos“, – menkutėmis pasekmėmis stebisi panevėžietė.

Panevėžio centre daugiabutyje gyvenanti Kristina taip pat pasakoja mačiusi neįtikėtiną vaizdą. Pirmiausia pasigirdo vėjo kauksmas ir smarkūs lietaus šuorai trenkė tiesiai į langus. Nuskubėjusi uždaryti įstiklinto balkono durų, išvydo kaip priešais langus penktą aukštą siekiančios liepos sulinko kone iki trečio aukšto.

Nuo mokyklos laikų iš civilinės saugos pamokų užsilikusios žinios, kad saugiausia stovėti durų tarpduryje, tad lėkiau ten.“

Asta

Maniau, kad jau viskas – du medžiai lūš. Vėjas buvo toks smarkus, kad atrodė nuneš viską“, – įspūdžiais dalijosi „Sekundės“ skaitytoja.

Karšta naktis ugniagesiams

Ugniagesiai gelbėtojai naktį į antradienį neturėjo kada sudėti rankų. Jie nuolat lėkė traukti nuo gatvių ir kelių lūžusių medžių. Medžiai virto Paliūniškio, Naujikų kaimuose, Klimbalės viensėdyje, Niaukonių kaime, Krekenavoje, Naujamiestyje. Ugniagesiai vyko tvarkyti lūžusių medžių ir Panevėžyje: Teatro ir Respublikos gatvių sankirtoje, Marijonų, Radviliškio, Žagienio gatvėse.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Laura Jankevičienė sakė gavusi pranešimus apie lūžusius medžius Marijonų, Nevėžio, Algirdo gatvėse, Kultūros ir poilsio parke bei kitur.

Daugiausia prilaužyta Marijonų gatvėje – čia ne tiek medžių daug lūžę, kiek šakų. Visa atkarpa jų pilna“, – teigė specialistė.

Audringą naktį Panevėžyje lūžo medžiai, rūsius ir sandėlius sėmė vanduo, kai kuriuose mikrorajonuose užgeso elektra. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Pasak L. Jankevičienės, pranešimų, kad medžiai ar šakos krito ir apgadino pastatus, automobilius, nesulaukta.

Panevėžyje kuriam laikui dėl smarkios liūties tvino ir dalis gatvių, vanduo sėmė ne tik daugiabučių namų rūsius, bet net ir pramonės įmonių, prekybos centrų sandėlius.

Nepaisant gamtos šėlsmo, „Ignitis grupės“ Komunikacijos tarnybos ryšių su visuomene komunikacijos projektų vadovas Domas Jurevičius sako, kad pirmadienio oro sąlygos Panevėžyje neiššaukė didesnio nei vidurkis gedimų skaičiaus.

ESO fiksavo 9 gedimus paveikusius 1500 klientų, visi gedimai buvo pašalinti vidutiniškai per 4 valandas“, – teigė D. Jurevičius.

Pavojingas lietaus kiekis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės Alvos Nagelytės teigimu, naktį į antradienį Panevėžyje škvalinio vėjo gūsiai siekė iki 22 metrų per sekundę. Per pakankamai trumpą laiką prilijo 17 mm, o tai, pasak sinoptikės, laikoma pavojingu lietaus kiekiu: 10 mm lietaus būtų tas pats, kaip supilti kibirą vandens į vieną kvadratinį metrą.

Pasak sinoptikės, pirmadienio vakarą audra nuo Žemaitijos slinko daugiau Šiaurės Lietuva. Šiaulius išskalbė net su intensyvia kruša – socialiniuose tinkluose šiauliečiai dalinosi nuotraukomis, kuriose vaizdai priminė žiemą.

Šiluma jau galutinai iškeliaus iš Lietuvos. Bus vėsiau. Po antradienio lietaus tikimybė jau nedidelė, greičiausiai jau gali ir nebepasiekti mūsų“, – teigė A. Nagelytė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų