Linkėjimuose Panevėžiui – norų atspindys

Linkėjimuose Panevėžiui – norų atspindys

Šiandien, Aukštaitijos sostinei minint jau 517-ąjį gimtadienį, gražiausi žodžiai ir sveikinimai skrieja iš čia gyvenančių, kuriančių lūpų ar tų, kurie gimtąjį miestą myli iš labai toli.

Piešinys švenčiančiam miestui

Lietuvoje ir pasaulyje žinomas kaip tūkstančių piešinių, šimtų tapybos darbų, ekslibrisų, miniatiūrų, pastelių, koliažų autorius, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, iš Panevėžio krašto kilęs Varšuvoje gyvenantis menininkas Stasys Eidrigevičius – arba tiesiog Stasys – atsiuntė stasišką, specialiai Panevėžiui 517-ojo gimtadienio proga sukurtą išskirtinį sveikinimą – piešinį.

 

 

 

Linkėjimai iš Niujorko

Savo gimtąjį miestą sveikina ir ypatingą vietą širdyje jam saugo jau daugiau nei septyniolika metų Jungtinėse Amerikos Valstijose, niekada nemiegančiame ir skubančiame Niujorke, gyvenantis panevėžietis Simas Urbonavičius su žaviąja žmona, jamaikiete Avrina, švelniai vadinama Avri. Tiesioginiai linkėjimai iš Niujorko!

Linki proveržio

Į pasaulio aukštųjų technologijų rinką lyg vulkanas įsiveržę panevėžiečiai broliai Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai, sėkmingai veikiančios įmonės „Brolis semiconductors“ įkūrėjai, savo gimtajam miestui sako norintys palinkėti pramonės ir verslo proveržio.

„Linkiu daugiau rūkstančių kaminų ir žmonių“, – sako vienas iš analogų Lietuvoje neturinčios įmonės įkūrėjų, mokslininkas Augustinas Vizbaras.

Kurti harmoningą miestą

Legendinio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas, aktorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus gimtajam Panevėžiui linki brolybės ir meilės.

„Puikiai atsimenu, kaip vaikystėje laukdavau kiekvieno Panevėžio gimtadienio. Mums, vaikams, tai būdavo tikra gyvenimo šventė. Ultratriatlono varžybų startas Senvagėje, koncertai Laisvės aikštėje, įdomūs renginiai kultūros įstaigose ir daugybė džiaugsmingai nusiteikusių žmonių miesto centre! Trokšdavau, kad tai tęstųsi amžinai!

Todėl šiandien sveikindamas panevėžiečius miesto gimtadienio proga, noriu palinkėti, kad kurtume savo mieste tą džiaugsmo ir meilės atmosferą, kad atsipalaiduotume ir žiūrėtume vienas į kitą kaip į brolį ir seserį, kad rūpintumėmės savo senjorais, mylėtume savo vaikus, gerbtume kolegas ir gatvėje sutiktus žmones. Kad mes sugebėtume kurti gyvą, aktyvų, laisvai judantį ir harmoningai skambantį miestą! Tokį, koks jis būna miesto šventės metu. Tegul ši šventė prasideda dabar ir tęsiasi ištisus metus mūsų galvose ir širdyse! Veikime, dirbkime, mokykimės, ilsėkimės, kurkime išlaikydami tą šventės ir meilės jausmą savo viduje!“

Didžiuokimės esantys panevėžiečiai

Aukštaitijos sostinei karštus linkėjimus ir sveikinimus siunčia buvęs panevėžietis garsus sporto žurnalistas Dainius Ruževičius. Jau keliolika metų su šeima įsikūręs Čikagoje Dainius aktyviai dalyvauja išeivijos sporto gyvenime ir garsina ne tik Lietuvos, bet ir gimtojo Panevėžio vardą.

„Amerikoje, Čikagoje, gyvenu jau 17 metų, bet kaskart mintimis persikeliu į gimtąjį Panevėžį – miestą, kuriame gimiau, užaugau ir kur prabėgo patys gražiausi ir įsimintiniausi gyvenimo metai. Jo niekaip negaliu pamiršti. Kasdien prisiminti man itin mielą ir unikalų miestą padeda šalia namo, kur gyvenu, plazdanti Panevėžio miesto vėliava. O ji, kiek man žinoma, vienintelė visoje JAV. Tad pelnytai, manau, galiu didžiuotis esantis Panevėžio ambasadorius JAV!

Juokaudamas draugų kompanijoje ne kartą esu sakęs: jei dar kuriame JAV kampelyje suplevėsuotų Panevėžio vėliava, man neliktų nieko kito, kaip tik sugrįžti atgal į savo gimtąjį miestą. Galbūt tai kada nors ir taps realybe.

Sveikinu Panevėžį su 517-uoju gimtadieniu ir linkiu, kad panevėžiečių meilė savo miestui niekada neišblėstų ir jokie atstumai, kad ir kokie jie būtų dideli, nebūtų kliūtis į jį sugrįžti! Juk šio miesto pakeisti negali joks pasaulio kraštas – štai toks ir yra Panevėžys! Galima daug ko išsižadėti, bet savo gimtojo miesto – niekada!

Tad kartu su visais po platų pasaulį išsilaksčiusiais panevėžiečiais audringai atšvęskite savo miesto šventę ir keldami į viršų putojančio vyno taures didžiuokimės esantys šio miesto dalimi.

Aš, tu ir mes visi drauge didžiuokimės esantys panevėžiečiai! Būkime dėkingi savo miestui už viską, ką jis mums davė ir dar daug gražaus ir prasmingo duos mūsų ateinančioms kartoms. PANEVĖŽYS – FOREVER!“

Daugiau šypsenų

Šimtmečio ketvertuką auginantys Viktorija ir Andrius Paltanavičiai džiaugiasi ne tik jau gerokai paūgėjusiais ir kasdien naujais pasiekimais stebinančiais mažyliais, bet ir mylimo miesto gimtadieniu. Šia proga pirmojo istorijoje Panevėžio ketvertuko tėveliai sveikina visus ir kiekvieną iš jūsų.

„Mieli panevėžiečiai, kartu su jumis džiaugiamės, kad mūsų gimtasis ir mylimas Panevėžys jau švenčia net 517-ąjį gimtadienį. Dėkojame tiems, kurie savo idėjas, darbus ir mintis skiria tam, kad mūsų miestas būtų dar gražesnis ir šiuolaikiškesnis. Būkime geresni vieni kitiems, artimiesiems, nepažįstamiesiems ir miestui. Didžiuokimės ir džiaukimės, daugiau šypsokimės ir mylėkime savo Panevėžį!

Gražėti ir klestėti

Švenčiančiam Panevėžiui ir jo žmonėms sveikinimus siunčia lietuvybės oazę Airijoje sukūrusi lituanistinės mokyklos Kavano mieste direktorės Donatos ir Laimonto Simonaičių šeima. Pora nusifotografavusi prie Panevėžio herbo, nupiešto jų atžalų 17-mečio Mykolo ir 8-erių Jono.

„Mielas mūsų mieste! Kad tik Tu žinotum, kiek kartų Tavo vardas būna ištariamas už jūrų marių žaliojoje Airijoje! Nors ir išvykome prieš 17 metų, visada didžiuojamės esą Tavo vaikais. Juk mus užauginai ir į pasaulį išleidai Tu.

Auk, gražėk ir klestėk! Su gimtadieniu, Panevėžy!“

Idėjas paversti realybe

Panevėžiui sveikinimus siunčia Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro programų koordinatorė Smiltė Paipulaitė.

„Panevėžys – mylimas miestas, kuriame visi gali rasti daug naujų galimybių bei veiklų, prisidėti prie gimtojo krašto aktyvaus gyvenimo ir taip tobulėti ne tik patys, tačiau ir veikiant vieniems su kitais. Linkiu miestui geranoriškų ir originalių idėjų, kad jos visos anksčiau ar vėliau gimtų mūsų mieste!“

Linki patogaus miesto

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos vadovas Jonas Dumša:

„Nuo organizacijos palinkėčiau, kad pasibaigus visiems remontams būtų galima normaliai patekti visur ir mamoms su vaikais, ir neįgaliesiems, ir merginoms su aukštakulniais – kad miestas būtų visiems patogus. Nuo savęs palinkėčiau: būkime draugiški, matykime vienas kitą, padėkime vienas kitam. Ir bus tikras miestas, tikra miesto bendruomenė!“

Brandžiausi metai – Panevėžyje

Ilgametis Panevėžio vykdomojo komiteto pirmininkas, net 24-erius metus miesto vairą laikęs Bronius Kačkus Aukštaitijos sostinės gimtadienio proga miestiečiams linki daugiau pasitikėjimo vienas kitu ir bendrystės.

„Norėčiau pasveikinti panevėžiečius ir miesto vadovus gimtadienio proga. Norėčiau palinkėti santarvės, vienybės, kad būtų mažiau intrigų, įvairiausių barnių. Reikėtų pasitikėti miesto vadovybe ir leisti jai ramiai dirbti. Tie trisdešimt ketveri metai, praleisti Panevėžyje, buvo patys brandžiausi mano gyvenimo metai. Man atrodo, kad tais laikais tarp panevėžiečių buvo nuoširdesnis kontaktas. Kitais metais sueis 50 metų, kai pasodintas Kultūros ir poilsio parkas. Tuomet kas antras panevėžietis ateidavo į talką. Kaip matote, per penkiasdešimtmetį viskas pagražėjo. Ir dabar reikėtų, kad žmonės vienas kitu pasitikėtų.“

Tiki miesto jaunimu

Panevėžio savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ignas Janeliūnas džiaugiasi, kad Panevėžys – kasdien jaunėjantis ir modernėjantis miestas, tvirtai žengiantis į priekį.

„Jaunimo renginiai, iniciatyvos, naujai vystomi projektai ir aktyviai veikiančios organizacijos bei bendruomenės – visa tai rodo, jog čia gyvena ir auga aktyvūs jauni žmonės. Tikiu, kad net ir po dešimties metų panevėžiečiai ir toliau kurs pridėtinę vertę miestui, garsins jį savo gerais darbais, pasiekimais bei nuopelnais. Linkiu nesustoti ir nebijoti klysti siekiant naujų idėjų įgyvendinimo!“

Su gimtadieniu, mūsų Mieste! 

Komentarai

  • Visi sveikinimai suuuper! Neįmanoma sulaikyti džiaugsmo ašarų. Linkėjimai!

    • Ypač jautru skaityti Maestro Stasio Eidrigevičiaus sveikinimą. Ir Jus – Gerbiamas Maestro – su Jūsų Gimtadieniu! 🙂 🙂 🙂 Jūs esate mūsų legenda. Stiprybės, sveikatos, kūrybinės ugnies Jums! Klestėkite!! Tikiu Jūsų vardo menų centro būtinumu ir ateitimi. Mes dideli tada, kai vieningi. VALIO! VALIO! VALIO!

      • Tigi anas is Lepsiu kaimo.

        • O Lepšių kaimas ne Panevėžio rajone? Pasakyk bet kuriam dembaviškiui, kad jis ne panevėžietis.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų