P. Židonio nuotr.

Linkėjimą negrįžti iš karo nurašė šelmystei

Linkėjimą negrįžti iš karo nurašė šelmystei

Į kariaujančią Ukrainą paramą vežiojančiam ir šįkart Panevėžio rajono Savivaldybės komandiruotam Tarybos nariui, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovui Algimantui Birbilui palinkėta nebegrįžti iš karo zonos.

Tokį makabrišką palinkėjimą išrėžęs rajono Tarybos opozicijos atstovas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys, buvęs seimūnas Petras Nevulis teisinasi lengvai pajuokavęs ir stebisi, kad nebuvo suprastas.

Palinkėjo negrįžti

Nevykęs P. Nevulio pokštas nuskambėjo Panevėžio rajono Tarybos Kaimo, sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje svarstant klausimą dėl A. Birbilo komandiruotės į Ukrainą.

Lapkričio antrą savaitę Panevėžio rajono savivaldybės partneriui Ukrainoje Radechivo miestui bus vežama humanitarinė siunta. Ją nugabenti patikėta valstiečiui A. Birbilui, jau ne kartą tiesusiam pagalbos ranką kariaujančios Ukrainos žmonėms.

Kadangi Tarybos narys šįkart vyks ne privačiai, bet kaip oficialus asmuo, jo komandiruotei apmokėti Savivaldybė skiria 212 eurų, o šiai išvykai reikalingas Tarybos narių pritarimas.

Komiteto posėdyje politikams išklausius šią Savivaldybės administracijos darbuotojos pateiktą informaciją, vienintelis P. Nevulis įžvelgė reikalą pasisakyti.

„Nebijo jis ten važiuot“, – sukrizeno politikas.

Administracijos atstovė paaiškino, kad A. Birbilas į karo zoną vyksta nebe pirmą kartą, taigi, turi tokios patirties.

„Jisai ne pirmą kartą vyksta? Tegul važiuoja! Gal negrįš, valstiečių mažiau bus“, – kvatodamas ranka numojo P. Nevulis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai dar neseniai priklausė ir pats P. Nevulis.

Kone 20 metų jos gretose buvęs ir kaip šios partijos narys praėjusios kadencijos Seime darbavęsis, praėjusių metų pradžioje pasirinko kitą politinę jėgą – ekspremjero Sauliaus Skvernelio vedamą Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“.

P. Nevulio išsišokimą Kaimo, sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai palydėjo tyla.

„Manau, tokį linkėjimą galėjo pasakyti asmuo, stokojantis ne tik politinės kultūros, bet ir emocinio intelekto. Esu įsitikinusi, kad bet kuris žmogus, o ypač Tarybos narys, neturi teisės švaistytis tokiomis replikomis“, – įvertino komiteto pirmininkė socialdemokratė Modesta Petrauskaitė.

Nuleido juokais

Pats A. Birbilas teigė Tarybos opozicijos atstovo žodžius vertinantis kaip ne vietoje išsakytą, nevykusį humorą.

„Per širdį man jis nesudavė, netikiu, kad kolega Tarybos narys linkėtų man mirties“, – teigė į Ukrainą su pagalbos siuntomis važinėjantis politikas.

A. Birbilas pasišaipė iš situacijos pajuokaudamas, kad po P. Nevulio žodžiais galėjo slypėti dar ir savotiška šelmystė.

„Gal šelmis Nevulis pagalvojo, kad moterį Ukrainoje turiu, tad gal ir todėl palinkėjo man negrįžti“, – juokais nuleido politikas.

Sužinojęs, kad bus svarstomas Etikos komisijos, P. Nevulis suskubo tam užbėgti už akių ir atsiprašyti rajono Tarybos posėdyje.

Nebe pirma siunta

Pagelbėti Rusijos užpultai Ukrainai A. Birbilas su bičiuliais ėmėsi jau pirmomis karo dienomis: rinko maistą, medikamentus, kitą laisvę ginančiai šaliai reikalingą labdarą ir gabeno ją ukrainiečiams.

Kad pagalba įgautų oficialų pagrindą, politikas tarpininkavo, jog Ukrainos Lvivo srities Radechivo miestas taptų Panevėžio rajono savivaldybės partneriu.

Liepą į Panevėžį buvo atvykusi šio miesto delegacija, su kuria rajono Savivaldybė pasirašė partnerystės sutartį.

Pasak A. Birbilo, būtent Radicheve įsteigtas humanitarinis centras, į kurį nukeliauja jo vežama labdara.

Lapkričio antrąją savaitę į šį centrą politikas gabens labdarą, kurioje bus ir Panevėžio rajono savivaldybės medicinos priemonių siunta kovotojams.

Išmoko Seime

P. Nevulio išsakytas makabriškas linkėjimas negrįžti iš Ukrainos ne vieną pribloškė. Nepartiniai Tarybos nariai Alfonsas Bakšys ir Donatas Tumas kreipėsi į Tarybos Etikos komisiją prašydami įvertinti opozicijos atstovo pasisakymą.

„Nepatogu pasidarė dėl tokių žodžių. Juolab kad juos girdėjome ne tik mes, komiteto nariai. Kadangi posėdis buvo nuotolinis, internetu jį stebėti galėjo kas tik nori. P. Nevulis privalėjo galvoti, ką sako, palinkėdamas žmogui negrįžti iš karo zonos“, – teigė A. Bakšys.

Jis teigia dėl nederamų žodžių kalbėjęsis ir su pačiu P. Nevuliu. Šis teisinosi juokavęs ir dargi aiškino, kad dirbdamas Seime ne tokių replikų prisiklausydavęs.

Siūlė skaityti Konstituciją

P. Nevulis „Sekundei“ aiškino, esą tokius žodžius pasakęs kaip juoką.

„Tiesą sakant, nustebau dėl reakcijos į mano pajuokavimą ir dabar jau matau, kad gal ne visi vienodai suprantame humorą“, – pareiškė „Vardan Lietuvos“ atstovas.

Sužinojęs, kad bus svarstomas Etikos komisijos, P. Nevulis suskubo tam užbėgti už akių ir pasisakyti rajono Tarybos posėdyje.

„Dėl to, ką pasakiau komiteto posėdžio metu, labai atsiprašau pirmiausia valstiečių (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – aut. past.), Algimanto Birbilo taip pat atsiprašau. Važiuokite į Ukrainą, padėkite jai, grįžkite sveiki ir laimingi“, – šįsyk linkėjo P. Nevulis.

Sakydamas atsiprašymą Tarybos posėdžio dalyviams jis pasiūlė pasiskaityti Lietuvos Konstitucijos 33 straipsnį. Kas jame rašoma, politikas nepaaiškino.

Atsivertus 33 Konstitucijos straipsnį randi sakinį, teigiantį, kad draudžiama persekioti už kritiką.

Geras strategas

Visgi rajono Tarybos Etikos komisija susirinko apsvarstyti P. Nevulio „lengvo pajuokavimo“.

Jai pirmininkaujantis konservatorius Jonas Masiokas prisikalbėjusį politiką įvertino kaip neblogą strategą, Tarybos posėdyje suskubusį atsiprašyti.

„Etikos komisija konstatavo, kad replika tikrai netinkama. Bet kadangi P. Nevulis pripažino savo kaltę atsiprašydamas, atsiprašymas priimtas“, – paaiškino Etikos komisijos pirmininkas.

P. Židonio nuotr.

P. Nevulis teisinasi juokavęs, kai į kovojančią Ukrainą važiuojančiam kolegai linkėjo iš ten negrįžti.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų