Linkę pritarti galimybių pasui įtraukus testus

Linkę pritarti galimybių pasui įtraukus testus

Vyriausybės ekspertai linkę pritarti galimybių pasui, jei juo naudotis galėtų ir turintieji neigiamą COVID-19 testą, sako premjerės patarėja sveikatos apsaugos klausimais Živilė Gudlevičienė.

Anot jos, pagrindinis ekspertų aptartas klausimas buvo, ar galimybių pasas turintiems imunitetą bei pasiskiepijusiems nediskriminuos kitų grupių.

„Siūlymų pateikta nebuvo, ar toliau plėtoti idėją, ar ne – tiesiog buvo vieni ir kiti argumentai, už ir prieš. Galiu pasakyti, kad galbūt daugiau yra tų argumentų už, kad vis dėlto turime saugiai atsiverti ir tai tikrai nėra kažkokių grupių, kurios nevakcinuotos, diskriminacija, nes svarstoma ir apie testavimo galimybes norint pasinaudoti tam tikromis veiklomis“, – BNS sakė premjerės patarėja.

Ekspertai kalbėjo apie galimybes nepersirgusiems taikyti greituosius antigeno testus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusią savaitę pristatė galimybę įteisinti vadinamąjį galimybių pasą. Jį galėtų gauti žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, gavę neigiamą testo rezultatą ar įgiję imunitetą, persirgę COVID-19.

Ministerijos teigimu, toks pasas leistų teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, taip pat atvertų sporto klubus didesniam žmonių skaičiui bei leistų asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Anksčiau svarstyta, kad tokia galimybė galėtų atsirasti iki balandžio pabaigos.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymu nuo balandžio pradžios skiepijant nuo COVID-19 į pagalbą galima pasitelkti slaugą, mediciną studijuojančius studentus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų