Likusios žiemos prognozės – iš Zoologijos sodo

Likusios žiemos prognozės – iš Zoologijos sodo

Sausio 25-ąją minėjome pusiaužiemį. Šią dieną senovės lietuvių žvilgsniai būdavo nukreipti į barsuko urvą.

Būtent šis gyvūnas lemdavo, ar ilgai dar teks laukti pavasario. Jei barsukas išlindęs iš urvo išsigąsdavo savo šešėlio ir nešdavo kudašių atgal į guolį – pavasario dar teks palaukti. Tačiau jei iškišęs nosį į lauką nuspręsdavo eiti pasivaikščioti – pavasaris jau ne už kalnų.

Bet tokią šiltą žiemą kaip ši dauguma gyvūnų, kurie paprastai įminga žiemos miegu, vis dar aktyvūs ir pagal juos sunku spręsti, kokia bus likusi žiema. Tad klausėme Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojų: gal jiems kuris iš gyvūnų pakuždėjo į ausį, kokios antros žiemos pusės tikėtis?

„Žirafos apie tokias žiemas svajojo jau seniai. Paprastai tokiu metu ilgakaklių durys į lauko voljerą jau būdavo sandariai uždarytos, o šiemet, beveik kiekvieną dieną po kelias valandas galime jas išleisti į lauką pasivaikščioti“, – džiaugėsi gyvūnų prižiūrėtoja Ilona, kuri kartu su žirafomis šaltos žiemos nelaukia.

„Kadangi terariume amžina vasara, gyvatėlės ir driežiukai prasti orų prognozuotojai. Jiems visai nesvarbu, lauke plius ar minus 30 laipsnių, lyja ar sninga, viduje jiems visuomet šilta ir gera“, – apie šaltakraujus terariumo gyventojus pasakojo prižiūrėtoja Vilija.

Plėšriųjų gyvūnų prižiūrėtoja Diana sako, kad orai visai nebesvarbūs jos globotiniams. „Katės, kurios prasidedant žiemai daug ėdė, augino riebalinį sluoksnį, tankų kailį, šiuo metu pradėjo mažiau ėsti. Ar bus žiema, ar ne, joms visai neberūpi, mat prasideda kačių meilės metas.“

Zoologijos sodo sparnuočiai šiuo klausimu nesutaria: „Labiausiai šilta žiema džiaugiasi didžiosios ir vidutinės papūgos. Jos beveik kasdien po keletą valandų išleidžiamos į lauko voljerus. Triukšmingai išskrenda pasidžiaugti pliusine temperatūra, retkarčiais išlendančia saulute. Anksčiau pradėjo ūbauti apuokai, pranešdami kaimynams apie užimtą perėjimo teritoriją. Bet baltosios pelėdos dar labai tikisi sniego ir nedidelio šaltuko, juk negali būti, kad žiema praeis pro šalį, taip mūsų ir neaplankiusi…“ – komentavo Paukščių skyriaus prižiūrėtojai.

Atrodo, kad gyvūnai ne mažiau už mus sutrikę ir nežino, ko tikėtis iš likusių žiemos mėnesių. Vieni džiaugiasi šiluma ir galimybe naudotis lauko voljerais, o kiti vis dar nepraranda vilties ir žvalgosi į dangų, laukdami pasirodančių snaigių.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų