Ligoninės gydytojui už kyšininkavimą skirta 50 tūkst. eurų bauda

Ligoninės gydytojui už kyšininkavimą skirta 50 tūkst. eurų bauda

Patenkinęs prokuratūros pareiškimą, teismas Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjui bei vidaus ligų gydytojui Alfonsui Vitkui už kyšininkavimą skyrė solidžią 50 tūkst. eurų baudą bei 5 metų laikotarpiui apribojo galimybę užimti atsakingas pareigas.

A. Vitkų sulaikė praėjusių metų rugpjūtį ir ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, jam buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad A. Vitkus, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai praėjusių metų gegužės–liepos mėnesiais paėmė kyšius iš dvylikos asmenų. Neteisėtą piniginį atlygį, kuris siekė nuo 20 iki 200 eurų, medikas sistemingai ėmė už tai, kad kyšius davusių asmenų artimiesiems būtų tinkamai teikiamos paslaugos, kurios jiems ir taip priklausė.

Ikiteisminio tyrimo metu minėtam gydytojui kyšius davusių dvylika asmenų, pripažinusių savo kaltę dėl papirkimų, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, jam vadovavęs prokuroras M. Jurkėnas vasario 14 d. kreipėsi į teismą, prašydamas procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Vasario 22 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėja prokuroro pareiškimą patenkino. A. Vitkui, pripažintam kaltu dėl kyšininkavimo, skirta 75 tūkst. eurų bauda, kuri, pritaikius baudžiamojo įstatymo nuostatas, sumažinta trečdaliu – iki 50 tūkst. eurų.

Teismas taip pat patenkino prokuroro prašymą skirti A. Vitkui baudžiamojo poveikio priemones – 5 metų laikotarpiui atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gautus pinigus – 1220 eurų.

Komentarai

  • ir neduok zmoggau kisio kai visi duoda taves juk daktarai net nematys

  • Man tai pasiūlė pasiješkoti privataus gydytojo Nemuno poliklinikoje, o pati pakilo nuo kėdės ir išėjo iš kabineto.

  • Jūs tik pažiūrėkite ir pasidomėkite gydytojų NT ir nereikės gaudyti…

  • indomu kaip baigsis panvezio palaikomosios derektarei. greiciausia nekaip

  • Civilizacijos pokyčiai pakeitė maisto gamybą,visas maistas yra su saldikliais,tirpikliais.Prek. centruose nesucukrinto maisto nėra.Žmonės ir serga įvairių tipų cukraligėm, kinta jiems kraujo analizė ir t.t.Tai laikmečio problemos ir eiliniai darbo žmonės nieko dėti, jų stumdyti ir siuntinėti nereikia,juk vaistinės užverstos vaistais, jos konkuruoja tarpusavyje.Kai gyvenime viską pasieki, visiems sudyla sveikata ir viskas liks ,arba bus išmesta į šiūkšlyną kitos kartos.Amen.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų