Ligoninėje – neramus laukimas

Ligoninėje – neramus laukimas

Viena solidžiausių šalies gydymo įstaigų ilgą laiką buvusi Respublikinė Panevėžio ligoninė jau daugiau nei ketvertą metų virtusi valdžios krizės įkaite.

Keistame kare dėl šios gydymo įstaigos direktoriaus kėdės dabar antausio iš teismo sulaukė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Prie Aukštaitijos sostinės ligoninės neprileidusi konkursą į jos direktorius laimėjusio Arvydo Skorupsko, Sveikatos apsaugos ministerija teismo įpareigota per 14 dienų paskirti A. Skorupską gydymo įstaigos vadovu. Negana to, pastarajam SAM privalės pakloti ne vieną tūkstantį – atlyginti 4800 eurų turtinę žalą, 2000 eurų neturtinę ir dar padengti 1407 eurus bylinėjimosi išlaidų.

Kol kas ministerija guodžiasi, kad šis teismo sprendimas nėra galutinis. Jis dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Ar žengs tokį žingsnį, SAM kol kas neatsako.

„Kadangi teismo sprendimas priimtas tik vakar, ministerija įvertins nurodytus argumentus bei motyvus ir tik tuomet bus sprendžiama, ar skųsti teismo sprendimą apeliacine tvarka“, – trumpai pakomentavo SAM spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

Pakenkė ligoninės įvaizdžiui

Kas laukia ligoninės, prie kurios vairo SAM verčiama statyti jai neįtikusį vadovą, – klausimas, neduodantis ramybės teismo sprendimą šiomis dienomis aptarinėjančiam įstaigos personalui.

„Man nebūtų etiška kalbėti apie kolektyvo nuomonę“, – sako Respublikinei Panevėžio ligoninei laikinai vadovaujantis Remigijus Samuolis.

Jis pats šioje įstaigoje skaičiuoja 38-uosius darbo metus. Per tiek dešimtmečių gydymo įstaigoje nėra buvę tokios sumaišties kaip per pastaruosius ketvertą metų, kai teisėsauga pričiupo vos pusantrų metų jai vadovavusį Ivaną Dorošą.

Daugelį metų ligoninės vairą laikius ilgamečiam direktoriui Česlovui Gutauskui, pasak R. Samuolio, kolektyvas buvo įpratęs prie stabilumo, o pastaraisiais metais tenka išgyventi valdžios krizę.

Jis neslepia: tai negali neturėti įtakos tiek darbo atmosferai, tiek pačios ligoninės įvaizdžiui.

„Čia daug ilgamečių darbuotojų, jie negali likti abejingi tokiai situacijai, trokšta stabilumo, tęstinumo. Kai kas gal ir dėl stabilumo stokos, neaiškių perspektyvų kai kuriose administracijos pozicijose išėjo iš darbo, kai kas laimėjęs konkursą nebeatėjo pasirašyti darbo sutarties. Keletą metų besitęsianti padėtis turbūt irgi tam turėjo įtakos“, – svarsto R. Samuolis.

Sveikatos apsaugos ministerija teismo įpareigota per 14 dienų paskirti A. Skorupską Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriumi.
„Sekundės“ archyvo nuotr.

Jautė kolektyvo palaikymą

R. Samuolis neatmeta, kad užsitęsus nežinomybei dėl valdžios, ir gydymo įstaigos partneriai sunerimsta dėl tęstinumo, atsiskaitymų.

„Kai kuriais atvejais gal kažkas nebenori su tokia įstaiga turėti reikalų ir net nedalyvauja mūsų skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose. Ta valdžios krizė bendram ligoninės įvaizdžiui, be abejo, turi reikšmės“, – pripažįsta laikinasis vadovas.

R. Samuolis irgi dalyvavo keistai pasibaigusiame SAM konkurse ligoninės direktoriaus vietai užimti. Iš penkių pretendentų liko antruoju.

„Nebuvo mano gyvenimo svajonė tapti direktoriumi. Svajojau tapti gydytoju, juo ir esu. Mane tas darbas tenkino, dirbdamas jaučiau džiaugsmą. Bet situacija, kuri klostėsi ligoninėje, jau ne vienus metus trunkantis nestabilumas buvo postūmis dalyvauti konkurse. Juolab kad jutau didelį kolektyvo palaikymą. Tai buvo tam tikras įsipareigojimas prieš žmones, su kuriais daug metų dirbau. Bet gal mes, senesnės kartos atstovai, galvojame, kad daug metų darbuotis toje pačioje įstaigoje yra vertybė. Gal dabar kaip tik manoma, kad iš šalies atėjęs žmogus geriau matys problemas“, – svarsto R. Samuolis.

Vadovautų didžiausiam darbdaviui

Konkursą vadovauti Panevėžio ligoninei laimėjęs A. Skorupskas veiklos programą konkursui parengė gydymo įstaigoje veikiausiai nė neapsilankęs. R. Samuolis sako neturintis duomenų, kad jis būtų atvykęs susipažinti su įstaiga, kuriai vadovauti pretenduoja. Pats R. Samuolis, nuo 2017 m. gruodžio paskirtas laikinuoju direktoriumi, teigia su A. Skorupsku nebuvęs susitikęs.

Vis dėlto šis po konkurso žiniasklaidai komentavo esąs gerai susipažinęs su Panevėžio ligonine, mat nemažai laiko dirbęs SAM ir buvo net trijų ministrų – Vytenio Andriukaičio, Rimantės Šalaševičiūtės ir Rimanto Šadžiaus patarėju.

A. Skorupskas yra dirbęs Širvintų ligoninės direktoriaus pavaduotoju medicinos reikalams, Vaikų ligoninės filialo Utenos reabilitacijos ir ugdymo centro Ortopedijos skyriaus vedėju, vadovavęs „Eglės“ sanatorijos plėtros skyriui, dirbo kitose gydymo įstaigose, ėjo Vilniaus savivaldybės Sveikatos saugos skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas.

Jei dabar, laimėjęs pirmos instancijos teismą prieš SAM, bus paskirtas Panevėžio ligoninės direktoriumi, A. Skorupskas stos vadovauti didžiausiam regione darbdaviui – ši gydymo įstaiga turi 2024 darbuotojus. Ligoninės stacionare vienu metu gydosi apie 700 ligonių, iš jų beveik 80 – įstaigai priklausančioje Likėnų reabilitacijos ligoninėje.

Naujajam vadovui teks ne tik atkurti pašlijusį vienos didžiausių Lietuvoje gydymo įstaigų įvaizdį, bet ir ieškoti kelių, kaip į Panevėžį pritraukti būrį trūkstamų specialistų. Šiuo metu ligoninei stinga dermatologų, kardiologų, ypač intervencinių kardiologų, kvalifikuotų radiologų, intervencinių radiologų.

Išrinkę laimėtoją persigalvojo

Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą konkursą Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus vietai užimti A. Skorupskas laimėjo praėjusių metų spalį, įveikęs keturis konkurentus.

Tiesa, pradžioje konkurencija dėl šios darbo vietos planuota gerokai didesnė. Dalyvauti konkurse prašymus buvo pateikę net 13 kandidatų, tik dauguma į jį neatvyko.

Konkursą laimėjęs A. Skorupskas pergale džiaugėsi neilgai. Netrukus sveikatos apsaugos ministras A. Veryga trenkė žinią, jog laimėtojo neskirsiantis ligoninės vadovu.

Ministro pateiktas motyvas – kandidatas neišlaikė specialiųjų tarnybų patikrinimo ir visuomenės egzamino.

„Toks sprendimas priimtas remiantis mus pasiekusia informacija – tiek iš specialiųjų tarnybų, tiek iš sveikatos sistemos institucijų, tiek viešoje erdvėje, kurioje nurodoma, jog ankstesnė jo veikla gali trukdyti skaidriai ir tinkamai atlikti gydymo įstaigos vadovo pareigas“, – A. Skorupską nuo ligoninės atskyrusias kliūtis tuomet vardijo A. Veryga.

Ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė tąkart teigė, jog šie ministeriją esą jau po konkurso pasiekę duomenys sukėlė labai rimtų abejonių dėl A. Skorupsko patikimumo eiti įstaigos vadovo pareigas.

Teismų maratonas

SAM konkursą Panevėžio ligoninės vadovo vietai užimti skelbė po to, kai iš šių pareigų praeitų metų kovą triukšmingai buvo atleistas Ivanas Dorošas. Ministerija teigė atsižvelgusi į jau daugiau nei kelerius metus besitęsiančias baudžiamąsias bylas, kuriose I. Dorošas kaltinamas dėl nusikalstamų veikų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, korupcinio pobūdžio nusikaltimų.

Kauno apygardos teismas praėjusią savaitę taip ir nepadėjo taško I. Dorošo byloje, kurioje jis kaltinamas kyšininkavimu. Teismas nusprendė dar apklausti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atstovus. Teisėsauga yra skelbusi, kad bendra I. Dorošo kaip kyšis gautų paslaugų ir daiktų vertė siekia 42,5 tūkst. eurų. Jis pats su kaltinimais kategoriškai nesutinka. Tai ne vienintelė šio gydytojo byla. Panevėžio apylinkės teismas I. Dorošui pernai skyrė baudą už sukurstymą piktnaudžiauti, kai jis siekė išvengti administracinės atsakomybės už neteisėtai iškirstus saugotinus medžius.

Komentarai

 • kas nori tą budulį ikišti ligoninės vadovu? Remi, nepasiduok mes su tavimi! Dulkinsim jį laukan.

  • Atsakyti
 • baisu….korupskas -tai IVANAS NR.2…vėl ligoninė toliau klimps į bedugnę…Kas tame Panevėžy vyksta?

 • Matyt turit ko bijot žmogaus iš šalies. Juk administracijoje beveik vieni teisti. Vieni baldus namo tysė, kiti dokumentus klastojo. Pirštų nebeužtenka ligoninės teismams suskaičiuoti. Patys jūs nežinot ko norite. baigiat vieni kitus užpjauti.

  • Atsakyti
 • Samuolį koks kolektyvas Tavęs prašė??? Gal Paliokaitė? O nuo kolektyvo norėtųsi palinkėti, kad baigtum griauti gerai dirbančius skyrius ir slaugytojų bei sanitarių etatus mažint. Savo draugus ir pažįstamus administracijoje susimažink.

 • Paskutiniu metu, darbuotojai skeptiškai nusiteikę į Samuolio užmojus. Palaikymas nebent iš ten, kur “ ranka ranką plauna“.
  Darbuotojai su nekantrumu laukia naujojo direktoriaus, nes permainos, dažniausiai – tik į gerą.
  A. Skorupskas mano akyse tik keliasi reitingus. Laimėjęs teismą, tik užsidėjo pliusą, nebijojo įrodyti, kad šmeižto būdu, jį bandė patraukti į šoną.
  Taigi, Panevėžio ligoninė pakils kaip Feniksas iš pelenų. Sėkmės.
  P.S tie, kurie planuojate jį „dulkinti lauk“, tik įrodote, kaip nešvaru iš jūsų pusės, ir kad Skorupskas, tiesiog jums maišosi. Ir purvas, kurį pilsite, bus nepagrįstas.

  • Atsakyti
 • Ne Samuoliui vadovauti. O Veryga tik dar labiau apsikvailintų, jei skųstų šį teismo sprendimą.
  Vat ir įrodymas, kai konkursą laimi, ne tas, kas reikėjo, kad laimėtų, tai ir kaišo pagalius, kaip tik išmano

 • Gal gerbiama žurnalistė galėtų aprašyti kaip daktaras Remis 38 000 EUR ligoninės pinigų savo sebrui padovanojo ir kodėl, jei toks geras per 7 mėnesius Verygą jo tikruoju direktoriumi nepaskyrė???

  • Atsakyti
 • suauge zmones, o tokiom nesamonem uzsiemineja, sudais drapstosi. Buvo konkursas, zmogus laimejo, matyt ne tas kas turejo laimet, kad neskyre.

 • Telieka palinkėti naujam direktoriui būti budriam ir tvirtam. Nes jei Samuolio chebra viešai nebijo pasakyti , kad „dulkins lauk“, tai jau skaidrumu nekvepia. Gėda Samuoliui, parodė savo veidą.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų