P. Židonio nuotr.

Ligas gydo vaistai, o ne maisto papildai

Ligas gydo vaistai, o ne maisto papildai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) fiksuoja pastaruoju metu išaugusį gyventojų skundų skaičių dėl į pašto dėžutes platinamų laikraščių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus, neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų.

Kaip skelbiama tarnybos išplatintame pranešime, atkreipiamas dėmesys į tai, kad straipsniuose siūloma su sveikatos problemomis susidoroti savarankiškai, namų sąlygomis vartojant maisto papildus, pabrėžiama, kad vaistai neišgelbės. Aprašant maisto papildų poveikį, yra nurodoma, pavyzdžiui, kad jų pagalba „atkuriami visi medžiagų apykaitos procesai“, „dingsta diabeto simptomai“, „atkuriama klausa“, kad „sirupas yra veiksminga raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų gydymo priemonė“.

Šitaip „stebuklingai“ veikiančius maisto papildus, savaime  suprantama, raginama pradėti vartoti nedelsiant, nurodoma, kad palaipsniui praeina hipertenzija, vegetovaskulinė distonija, aterosklerozė, įvairūs kraujagyslių sutrikimai ir pan.

VVKT primena, kad maisto papildas – tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis. Nors maisto papildų ir vaistų pakuotės labai panašios, ir vieni, ir kiti preparatai yra parduodami vaistinėse, tačiau maisto papildas nėra vaistas.

Maisto papildai negali gydyti, gydomąjį poveikį turi tik vaistai. Tad tarnyba ragina gyventojus išlikti budrius, neužsimti savigyda ir nerizikuoti savo sveikata.

Kilus abejonėms, ar vaistas yra registruotas Lietuvoje, gyventojai gali pasitikrinti paspaudę nuorodą https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų