BNS nuotr.

Lietuvos rinktinė sutriuškino ukrainiečius ir užsitikrino vietą aštuntfinalyje

Europos krepšinio čempionate Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) sutriuškino ukrainiečius ir iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Abi ekipos praėjusiame ture iškovojo pergales. Lietuviai 78:73 palaužė Italijos rinktinę, o Ukrainos komanda 88:81 įveikė gruzinus.

Lietuviai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Lietuvių taškų sąskaitą rungtynėse atidarė Jonas Valančiūnas – 2:2. Po kelių sėkmingų atakų lietuviai atitrūko – 9:2. Ukrainiečiai rezultatą kiek sušvelnino – 9:6. Jono Valančiūno dvitaškis pirmą kartą skirtumą pavertė dviženkliu – 18:8. Paskutinę kėlinio sekundę Mindaugas Kuzminskas pataikė iš toli ir po pirmojo ketvirčio Dainiaus Adomaičio auklėtinių pranašumas jau buvo itin solidus – 27:10.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviams nepavyko pelnyti taškų, o varžovai, tuo pasinaudodami, kiek apmažino savo deficitą – 27:14. Čia pat skirtumas sumažėjo ir iki vienženklio – 29:20. Ukrainiečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir prie lietuvių priartėjo jau labai arti – 29:24. Mantas Kalnietis pagaliau nutraukė lietuvių taškų badą – 32:24. Jonas Valančiūnas vėliau grąžino lietuviams dviženklį pranašumą – 38:28. Kėlinio pabaigą mūsiškiai sužaidė užtikrinčiau ir po pirmos rungtynių dalies pirmavo 44:30.

Trečiąjį kėlinį lietuvių gretose tritaškiu pradėjo Jonas Mačiulis – 47:32. Kėliniui įsibėgėjant lietuviai vis didino savo pranašumą, ir jo viduryje Mindaugo Kuzminsko dėjimas pirmą kartą leido lietuviams įgauti dvidešimties taškų persvarą – 55:34. Čia pat skirtumas tapo ir dar didesniu – 61:36. Kėlinio pabaigoje komandos dar apsikeitė tiksliomis atakomis, bet tai lietuvių persvarai didelės įtakos nedarė – jie toliau solidžiai pirmavo 72:47.

Ketvirtojo kėlinio starte lietuvių persvara šoktelėjo iki trisdešimties taškų – 77:47. Kėliniui įpusėjus lietuviai toliau išlaikė užtikrintą persvarą – 84:56. Per likusį rungtynių laiką didelių staigmenų nebebuvo ir lietuviai į savo sąskaitą įsirašė užtikrintą pergalę rezultatu 94:62.

Lietuva: Jonas Valančiūnas – 22 (14 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas – 17, Martynas Gecevičius – 11, Mantas Kalnietis – 10 (11 re. perd.), Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas – po 7, Adas Juškevičius ir Artūras Gudaitis – po 6, Eimantas Bendžius – 5, Artūras Milaknis – 3, Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas taškais nepasižymėjo;

Ukraina: Artem Pustovyi – 29 (8 atk. kam.), Maksym Pustozvonov ir Viacheslav Bobrov – po 5;

Lietuviai taikliau atakavo iš visų pozicijų ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42-36.

Lietuvos rinktinė trečiadienį žais su vokiečiais.

Europos čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių ekipas.