Lietuvos rinktinė buvo arti pirmosios pergalės

Pirmąją Europos regbio-7  jaunimo čempionatą dieną Lietuvos rinktinė pralaimėjo visus tris susitikimus, nors ir kovėsi pagirtinai.

Panevėžyje vykstančio Europos jaunimo (iki 18 metų) regbio čempionato elitinio diviziono turnyro antrosiose C grupės rungtynėse šeštadienį Lietuvos rinktinė 5:19 (0:14) pralaimėjo Gruzijos ekipai ir patyrė antrąją nesėkmę.

Lietuvos rinktinės stiprybė yra puolimas, bet gruzinai ilgiau kontroliavo kamuolį ir pirmajame kėlinyje susikrovė solidų pranašumą. Rungtynių pabaigoje lietuviams galiausiai pavyko pelnyti penkis taškus. Pasižymėjo Justinas Mėlinis.

„Tikėjomės sunkių rungtynių, nes žinojome, kokia galinga yra Gruzijos rinktinė. Ne veltui ji šiemet tapo Europos regbio-15 čempione. Mums kiek pritrūko geresnio fizinio pasirengimo. Taip pat mums tik antrajame kėlinyje mums galėjo padėti kapitonas Matas Miežys, kuris žūtbūt norėjo eiti į aikštę net ir būdamas traumuotas“, – po mačo kalbėjo J. Mėlinis.

Pirmajame susitikime mūsiškiai 12:33 pralaimėjo vienai turnyro favoričių Didžiajai Britanijai.

Kitose grupės rungtynėse britai 36:10 nugalėjo Belgijos ekipą.

Trečiajame C grupės susitikime mūsiškiai po dramatiškos kovos 19:21 (7:14) pralaimėjo pajėgiai Belgijos komandai. Lietuvos rinktinės talentas Matas Miežys jau rungtynių pradžioje pelnė 7 taškus ir išvedė lietuvius į priekį. Visgi vėliau belgai perėmė iniciatyvą ir antrojo kėlinio pradžioje pirmavo net 21:7.

Tuomet Lietuvos regbininkai pademonstravo savo charakterį. Arnas Mikulskis prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, dar du taškus pridėjo M. Miežys ir belgų skirtumas ėmė tirpti. Vėliau už pražangą buvo iš aikštės pašalintas Lietuvos rinktinės žaidėjas, bet net ir žaisdami mažumoje lietuviai turėjo progą išlyginti rezultatą. Deividas Vorašilka sumažino atsilikimą iki 2 taškų, bet M. Miežio realizacijos smūgis nebuvo tikslus. Vėliau lietuviai turėjo progą išplėšti pergalę, bet paskutinės atakos nebuvo sėkmingos.

C grupės nugalėtoja tapo Didžioji Britanija, antrąją vietą užėmė Gruzija. Jos pateko į ketvirtfinalį. Belgai ir lietuviai tęs kovą dėl 9-16 vietų.

Rytoj, sekmadienį,  ketvirtfinalyje dėl 9-16 vietų lietuviai susitiks su trečiąją vietą B grupėje užėmusia Rumunijos komanda. Susitikimas prasidės 10.35 val.