P. Židonio nuotr.

Lietuvos regionų miesteliuose įrengta šimtas bankomatų

Lietuvos regionų miesteliuose įrengta šimtas bankomatų

Šalies bankams įgyvendinus pernai su Lietuvos banku pasirašytą memorandumą dėl grynųjų pinigų prieinamumo didinimo, įrengta 100 bankomatų miesteliuose, kur jų iki šiol nebuvo – 250 tūkst. gyventojų dabar gali patogiau išsigryninti pinigų, skelbiama Lietuvos bankų asociacijos (LBA) pranešime.

Galimybė išsigryninti pinigų dabar prieinama iš viso 191 šalies mieste bei miestelyje. Įgyvendinus memorandumą, artimiausią bankomatą iki 10 km atstumu pasiekia 91 proc. gyventojų, o iki 20 km atstumu – 99 proc. gyventojų. Iki Memorandumo pasirašymo šie rodikliai buvo atitinkamai 82 proc. ir 95 proc. Grynųjų pinigų prieinamumas pagerėjo 39 savivaldybių gyventojams.

Naujieji bankomatai yra pritaikyti ir neįgaliųjų poreikiams. Tai lemia įrenginių funkcinių klavišų išdėstymą bei signalų garsumą, o taip pat ekranų aukštį.

Vadovaujantis memorandumu, iki š. m. liepos 1 d. 50-yje vietovių turėjo atsirasti bankomatai, o kitose galėjo būti pasitelktos jiems lygiavertės alternatyvos. Vis dėlto kredito įstaigos ir LBA priėmė sprendimą visose vietovėse įrengti būtent bankomatus, kaip gyventojams patogiausią grynųjų pinigų išdavimo būdą.

Pastatų viduje įrengti bankomatai veikia šių įstaigų darbo valandomis, išorėje – visą parą.

Grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra pagal finansų sektoriaus ir Lietuvos banko memorandumą buvo sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų.

ELTA primena, kad pernai birželį Lietuvos bankas ir Lietuvos bankų asociacija pasirašė memorandumą, skirtą didinti grynųjų pinigų prieinamumą regionų gyventojams. Finansų rinkos dalyviai susitarė per vienerius metus užtikrinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvos gyventojų grynųjų pinigų išgryninimo vieta būtų pasiekiama iki 10 km atstumu nuo gyventojų deklaruotos gyvenamosios vietos, arba 99 proc. gyventojų – iki 20 km atstumu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų