ltuswimming nuotr.

Lietuvos plaukimo pirmenybėse varžėsi vaikai

Dvi dienas Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų plaukimo pavasario pirmenybės. Jose puikiai sekėsi Panevėžio „Žemynos“ pirmąjai komandai, tuo tarpu asmeninėse varžybose geriausius rezultatus pasiekė panevėžietė Ieva Vilimaitė.

Komandinėje įskaitoje aiškiai išsiskyrė dvi šalies plaukimo mokyklos. Kauno pirmoji komanda į savo sąskaitą įdėjo 20 medalių, iš kurių kone pusę – 9 aukso, ir surinko 644 taškus. Nedaug nuo jos (614 taškų) atsilikę panevėžiečiai iškovojo 18 medalių, o ant nugalėtojų pakylos lipo 7 sykius. Trečia vieta atiteko Vilniaus miesto sporto centro pirmajai komandai – 415 taškų.

Geriausia pirmenybių plaukike pagal FINA taškus pripažinta poanevėžietė I.Vilimaitė laimėjo tris rungtis – 200 m plaukimus laisvu stiliumi ir nugara bei 50 m nugara. Įdomu tai, kad geriausią varžybų rezultatą ji užfiksavo mišrioje estafetėje 8×50 m, kurioje nuotolį įveikė per 28,51 sek. Už jos išsirikiavo kaunietės Gabija Gailiušytė (50 m l.stiliumi 29,07 sek.) bei Meda Bielskutė (200 m krūtine 2 min. 50,86 sek.)

Po du aukso medalius iškovojo Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, pirma įveikusi 50 m ir 100 m peteliške, bei Smiltė Plytnykaitė, greičiausiai finišavusi 50 m krūtine ir 100 m kompleksiniame plaukimuose.

Berniukų tarpe geriausiu tapęs R.Arštikaitis laimėjo vienintelėje distancijoje – 50 m laisvu stiliumi, tačiau pasiektas rezultatas (25,97 sek.) buvo įvertintas didžiausia taškų sumą.

Už jo geriausius pirmenybių rezultatus pasiekusių plaukikų trejetuke išsirikiavę panevėžietis Rokas Jazdauskas ir uteniškis Viktoras Dudko iškovojo net po 3 aukso medalius. Pirmajam niekas neprilygo 200 m plaukimo krūtine bei 50 m ir 100 m peteliškės rungtyse, antrasis triumfavo 200 m nugara ir laisvo stiliaus bei 100 m kompleksiniame plaukime.

Pirmenybėse dalyvavo 2006-2008 m. gimimo mergaitės ir 2005-2007 m. gimimo berniukai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Utenos, Telšių, Kaišiadorių ir Pasvalio.