P. Židonio nuotr.

Lietuvos pašte – lyg Bermudų trikampyje

Lietuvos pašte – lyg Bermudų trikampyje

Skaitytojo pasiūlyta tema

Lietuvos pašte dingstančios siuntos – sunkiai įmenama mįslė. Net registruoti laiškai ir siuntos paslaptingai prapuola Lietuvos pašto Panevėžio padalinyje.

Tik užuot padėję savo klientams ieškoti pražuvusių siuntų, pašto darbuotojai net garbaus amžiaus senjorus grasina išvesdinti su policija.

Senjorę vaiko po miestą

Kaip pasakojo panevėžietė Marija Juknienė, praėjusią savaitę savo pašto dėžutėje ji rado Lietuvos pašto pranešimą apie registruotą laišką.

Ten pat nurodyta, kad laišką atsiimti ji gali jau kitą darbo dieną Panevėžio centre veikiančiame J. Basanavičiaus g. pašte.

Sunkiai vaikštanti 83-ejų M. Juknienė jau kitą rytą išsiruošė į paštą.

O ten jos laukė staigmena – jokio laiško nėra.

Nors pašto darbuoja matė, kad laišką panevėžietei siuntusi „Sodra“, tačiau kur jis prapuolė, niekas nežino.

„Taip pikta paliko. Visus sąnarius skauda, vos nuklibinkščiavau iki pašto, o ten aiškina, kad laiško nėra. Nors patys įmetė man adresuotą pranešimą, kad privalau ateiti atsiimti“, – pyko M. Juknienė.

Senjorei pasiūlyta pasiskambinti bendruoju Lietuvos pašto telefonu.

„Vos nuklibinkščiavau iki pašto, o ten aiškina, kad laiško nėra. Nors patys įmetė man adresuotą pranešimą, kad privalau ateiti atsiimti.“

M. Juknienė

Tačiau čia laukė dar didesnė mįslė – kiek kartų panevėžietė skambino nurodytu numeriu, tiek išgirsdavo vis skirtingą atsakymą.

„Skambinau tris kartus, o rezultato jokio. Viena darbuotoja sako, kad laiškas netrukus bus atneštas į namus, kita tvirtina, kad aš jį jau atsiėmiau ir ko dar beieškanti, o paskutinė atsiliepusi mergaitė dar liepė kantriai laukti. Tai kuria tikėti?“ – suglumusi M. Juknienė.

Pagrasino policija

Po savaitės nesėkmingų paieškų, šį pirmadienį M. Juknienė vėl pravėrė Panevėžio pašto J. Basanavičiaus gatvėje duris. Tačiau ir vėl ta pati melodija – laukite. Kantrybės netekusi senjorė paprašė vadovo arba atsakingo asmens kontaktų, tačiau susinervinusiai moteriai pagrasinta iškviesti policijos pareigūnus.

„Man 83-eji, vos paeinu, o esu gainiojama dėl laiško. Viena klientė mane užstojo, kad jeigu pačios darbuotojos negali rasti man priklausančio laiško, turėtų duoti bent atsakingo žmogaus kontaktus. Atrodytų, kad Lietuvos paštas tampa naująja gildija“, – piktinosi senjorė.

Ji guodžiasi bent tuo, kad pensiją į namus atneša. Tiesa, anksčiau pensijos buvo nešiojamos pagal grafiką net minučių tikslumu, o dabar ji priversta pensijų nešiojimo dieną iš namų nekelti nė kojos, mat nežinia, kada užsuks paštininkė.

„Pensijas nešioja vėlai, apie šeštą vakaro, kai tokiu metu nepažįstamiesiems nedarau durų. Bet dar negaliu skųstis, nes žinau, kad kitiems vėluoja ir po kelias dienas“, – sakė M. Juknienė.

Lietuvos pašto Panevėžio skyrius – lyg mistinė vieta, kur paslaptingai dingsta siuntiniai ir laiškai. P. Židonio nuotr.

Nesulaukia vynuogių

Keblioje situacijoje atsidūrė ir Panevėžio rajone, Žibartoniuose, gyvenanti Rima.

Pavardės nenorėjusi viešinti žibartoniškė pasakojo dar beveik prieš tris savaites iš Plungėje esančio medelyno užsisakiusi vynuogių sodinukų.

Su pardavėju ji sutarusi, kad kai tik sodinukai pasieks namus, iš karto pervesianti pinigus.

Dabar panašu, kad liks ir be pinigų, ir be sodinukų, ir be būsimo derliaus.

Tik Rimą apgavo ne pirkėjas, o Lietuvos paštas.

Kadangi siunta registruota, sistemoje matyti, kad jos siuntinys yra Panevėžio pašte J. Basanavičiaus gatvėje, bet dingo kaip kokiame Bermudų trikampyje.

„Jau dvi savaites skambinėju į Lietuvos paštą, siuntinys jau Panevėžio padalinyje, bet niekas jo man nesiteikia atnešti. Jeigu tai būtų paprastas laiškas, galėčiau laukti, bet čia juk gyvas augalas, jam reikia priežiūros, drėgmės. Baisu, kad galiu nebeturėti, ką sodinti“, – nerimauja Rima.

Be pinigų ir be uogų

Pašto padalinio Žibartonių kaime jau seniai nėra – visas siuntas, korespondenciją ir siuntinius pristato mobilusis laiškininkas.

Rima patenkinta juos aptarnaujančia paštininke, mat spaudą pristato laiku.

Paštininkė žino, kokio svarbaus siuntinio laukia Rima, tačiau jai niekuo negali padėti, mat siuntinys kažkodėl užstrigo būtent Panevėžio pašte.

„Pati turiu negalią, tad būtų sudėtinga atvažiuoti iki Panevėžio. Visgi beveik 40 kilometrų. O kontaktų, kuriais būtų galima tiesiai pasiskambinti į Panevėžio padalinį, niekas neduoda. Sistema rodo, kad dar kovo 25 dieną siunta perduota pristatyti, bet mobiliajam paštininkui jos niekas neperdavė, nors jis pas mane užsuka kone kasdien“, – netvarka Lietuvos pašte baisisi Rima.

Labai tikėtina, kad dėl Lietuvos pašto aplaidumo moteris liks be taip svajoto vynuogių derliaus.

„Jau praėjo dvi savaitės, bijau, kad sodinukai tiesiog nuvys. Liksiu ir be pinigų, ir be vynuogių. Kiek paskambinu į paštą, girdžiu tą patį – laukite. Bet kaip nėra, taip nėra“, – viltį baigia prarasti Rima.

Darbuotojų kaita

Lietuvos pašto atstovė Monika Pulokė teisinasi, esą situacija Panevėžyje vis dar sudėtinga: trūksta darbuotojų, tebėra susergančių COVID-19, likusiems tenka dideli darbo krūviai, todėl dažniau pasitaiko ir žmogiškųjų klaidų, o tai neigiamai veikia ir siuntų pristatymo procesus.
„Dėl laikinų nepatogumų klientų atsiprašome ir ieškome būdų kuo greičiau nesklandumus išspręsti. Per pastarąsias dvi savaites pradėjo dirbti nemažai naujų laiškininkų, tikime, jog jiems sėkmingai perpratus darbo subtilybes, klientai Panevėžyje vėl turės gerą patirtį“, – pasipiktinusius panevėžiečius bando raminti M. Pulokė.
Ji atkreipia dėmesį, kad priimant sprendimą paštu siųsti sodinukus svarbu įvertinti riziką – siuntos keliauja ne per vieną logistikos tašką, jų skirstymas vyksta automatizuotais mechanizmais, transportuojant jos gali būti vartomos, kratomos ir pan.

Todėl nusprendus paštu siųsti sodinukus, būtina juos tinkamai supakuoti, kad kelionės tikslą gležnas siuntinys pasiektų saugiai.

„Šiuo atveju siuntos siuntėjui kompensuosime patirtą žalą. Aprašytos situacijos mums yra žinomos, su klientais bendraujame asmeniškai“, – komentavo M. Pulokė.

Komentarai

  • Visiškas dugnas tas Lietuvos paštas, taip nemokšiškai dirbti dar reikia sugebėti.

  • Laišką su SEB banko kortele jau neša dvi savaites.Buvo galima ir į Ameriką nuvykti ir sugrįžti.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų