P. Židonio nuotr.

Lietuvos gyventojų mobilumas auga

Lietuvos gyventojų mobilumas auga

Lietuvos gyventojų mobilumas tolygiai auga, bet prieškarantininio lygio dar nepasiekė, teigia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas.

Anot jo, naujausiais antradienio naktį „Google“ pateiktais duomenimis, gyventojų mobilumo augimas stebimas nuo sausio pradžios.

„Reikia pasidžiaugti, kad mobilumas ikikarantinio lygio, t.y. to, koks buvo gruodžio pradžioje, nėra pasiekęs, bet didėjimas tikrai yra (…). Matosi tendencijos, kad mažiau mobilūs yra vilniečiai, šiek tiek daugiau juda Klaipėdos, Šiaulių gyventojai“, – spaudos konferencijoje sakė M. Stankūnas.

Anot jo, duomenų analizė antradienį Ekspertų tarybos susitikime pristatyta ir prezidentui Gitanui Nausėdai.

Ekspertas taip pat sako nesiejantis Vyriausybės praėjusią savaitę įvestų kai kurių atlaisvinimų su tuo, jog pastarosiomis sustojo sergamumo rodiklių mažėjimas.

„Mes kol kas tikrai negalime sieti šitų epidemiologinių pokyčių, tokių sustojimų su tais priimtais parduotuvėlių, grožio centrų atlaisvinimais, nes yra praėję per mažai laiko (…), šiuo metu, šią minutę to sieti su atlaisvinimais, priimtais praėjusią savaitę, negalėčiau“, – sakė jis.

Vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė pirmadienį pabrėžė, kad gyventojų judėjimas „praktiškai grįžo į prieškarantininį laikotarpį“ ir tai labiausiai ir kelia nerimą. Epidemiologės teigimu, tokia sergamumo situacija susijusi su bendru gyventojų mobilumu, atsiradusiu po karantino sąlygų atlaisvinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų