Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai. Tai ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Gavau informaciją, kad yra nustatyti dar du atvejai. Šiuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras rengia detalesnę informaciją ir per artimiausias valandas ji bus suteikta“, – ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministras.

Pasak jo, nerimauti pagrindo nėra, tiesiog reikia būti pasiruošus tinkamai reaguoti į pasaulyje plintantį užkratą.

„Nereikia nerimauti, reikia būti visada pasirengus. Pasirodžius pirmai informacijai Europoje ir tai, kad Europoje beveik 70 proc. visų pasaulio atvejų, tai mes atitinkamai parengėme medžiagą ir atmintines visiems gydytojams specialistams, kaip reikia pasiruošti, ką reikia daryti. Bėda, kad ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES mes neturime vakcinų, antivirusinių vaistų. Vakcinų Lietuvoje laukiame rugpjūčio pabaigoje. Tai bus papildoma pagalba, kuri padės“, – sakė A. Dulkys.

„Kai yra atvejis, labai svarbu per kuo trumpesnį laiką atsekti visus kontaktus, visiems kontaktams suteikti informaciją ir tada 21 dieną sekti, ar nėra papildomų požymių“, – pridūrė ministras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų