Lietuvoje daugėja pasirašomų vedybų sutarčių

Lietuvoje daugėja pasirašomų vedybų sutarčių

Lietuvoje kasmet daugėja sutuoktinių, kurie savo turtinius santykius apibrėžia vedybų sutartimis.

Registrų centro Vedybų sutarčių registre praėjusiais metais įregistruota beveik 1,8 tūkst. vedybų sutarčių (5 proc. daugiau nei 2017 metais). Iš jų 1,2 tūkst. buvo povedybinės sutartys, kurios įsigaliojo nuo sutarties sudarymo, ir dar beveik 600 buvo ikivedybinės, kurias sutuoktiniai sudarė dar iki santuokos ir kurios pradėjo galioti sudarius santuoką.

Vien per šiuos metus Vedybų sutarčių registre jau įregistruota 715 vedybų sutarčių (500 povedybinių ir 215 ikivedybinių).

Įregistruoti vedybų sutartį galimą ir santuoką sudarius užsienyje. Nuo praėjusių metų pradžios buvo įregistruota beveik 10 tokių sutarčių, kurias pateikė Prancūzijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Liuksemburge, Rusijoje ir Nyderlanduose susituokusios poros.

Nuo 2002 metų veikiančiame Vedybų sutarčių registre viso šiuo metu įregistruota beveik 15 tūkst. vedybų sutarčių.

Vedybų sutartis užtikrina stabilesnius sutuoktinių santykius, kadangi sutartyje nustačius santuokoje įgyto turto padalijimo sąlygas, skyrybų atveju nekils ginčų dėl to, kam turėtų priklausyti turtas. Be to, tokiose sutartyse nustačius turto ir prievolių atskirumo sąlygas, vieno iš sutuoktinių skolos nebūtų išieškomos iš bendro sutuoktinių turto.

Skyrybų atveju turint sudarytą vedybų sutartį sutrumpėja nemalonių bylinėjimųsi teismuose laikas ir turto padalijimo procedūros.

2018 m. Vedybų sutarčių registre buvo įregistruota 6,2 tūkst. turto padalijimo faktų, o per visą šio registro veikimo laikotarpį tokių įregistruotų faktų skaičius perkopė 100 tūkstančių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų