„EXPO 2020“ A. Repšio (viduryje) parodos atidarymas.

Lietuviškos žiemos grožį panevėžietis atskleidė Dubajaus karštyje

Lietuviškos žiemos grožį panevėžietis atskleidė Dubajaus karštyje

Nuo šio sekmadienio, lapkričio 21–osios, Lietuvos paviljonas pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje kviečia lankytojus į panevėžiečio, žinomo šalies fotomenininko ir spaudos fotografo Andriaus Repšio fotografijų parodą „Saulės grafika”.

Lankytojai galės pailsėti nuo Dubajaus karščio, žvelgdami į grafiškus Lietuviškos žiemos peizažus. Kaip žinia, Lietuvos paviljono „Openarium” tikslas – vaizduoti Lietuvą kaip atvirą kūrybai, tvarumui, bendruomeniškumui ir naujovėms šalį. Ši unikali fotografijų paroda puikiai tą atspindi.

Serijoje „Saulės grafika” A. Repšys labai jautriai per minimalistinės fotografijos estetiką kelia tvarumo, atsinaujinančios energijos ateities bei klimato kaitos klausimus.

Gausiai susirinkusiems Lietuvos paviljono antrame aukšte parodos atidarymo dalyviams A. Repšys pasakojo apie jo fotografijas, kuriamas pasitelkus bepilotį orlaivį, bei apie jo nuolat dokumentuojamą Lietuvos atsinaujinančios energetikos augimą bei kaitą.

Parodos atidarymo metu saksofonu grojo šiuo metu Dubajuje gyvenanti ir koncertuojanti muzikantė Rusnė Mikiškaitė, o sveikinimo žodį tarė Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2020 Dubai“ generalinis komisaras Romas Jankauskas ir paviljono komunikacijos vadovė Austėja Brasiūnaitė. Renginyje apsilankė Lenkijos, Portugalijos, Estijos, Gvinėjoj Bisau bei Paragvajaus EXPO paviljonų atstovai ir būrys „EXPO 2020 Dubai“ svečių.

A. Repšiui buvo leista kartu su profesionaliu drono pilotu apskristi „EXPO 2020 Dubai“ teritoriją bei padaryti unikalių šios erdvės kadrų.

A. Repšiui buvo leista kartu su profesionaliu drono pilotu apskristi „EXPO 2020 Dubai“ teritoriją bei padaryti unikalių šios erdvės kadrų.

A. Repšiui buvo leista kartu su profesionaliu drono pilotu apskristi „EXPO 2020 Dubai“ teritoriją bei padaryti unikalių šios erdvės kadrų, kurie artimiausiu metu taip pat atsidurs ekspozicijoje. „Nepakartojamas jausmas, skraidyti virš šių įmantrių, savitų pastatų ir erdvių, stebėti ir fiksuoti jų tarpusavio formų žaismą. Tikiuosi, greitu metu galėsiu parodyti tai ir žiūrovams” – įspūdžiais dalinosi A. Repšys.

Pasak fotografo, šių metų pasaulinės parodos ekspozicijos labiausiai stebina savo technologinėmis naujovėmis. Savo objektyvą A. Repšys dažnai atkreipia ir į įvairius visuomenei svarbius klausimus – pasak fotografo, menininkai turi kalbėti savo darbuose apie problemas, kurias mato ir jaučia savo aplinkoje, tokias kaip žmogaus įtaką gamtai, žmogaus teisių klausimai ar klimato atšilimas.

Šįkart jis stengiasi subtiliai ir neįkyriai priminti žiūrovui, kad klimato atšilimo klausimą galime išspręsti visi kartu ir kad kiekvienas turime pasirinkimą, net ir kalbant apie tokią kasdienę būtinybę kaip elektros energija – atsinaujinantys energijos šaltiniai. A. Repšio darbuose užfiksuotos užtvankos, vėjo jėgainės ir saulės baterijos, anot fotografo, yra būdas pristabdyti mūsų planetą žalojančius procesus. Šioje A. Repšio serijoje saulės įkaitintos šiuolaikinės atsinaujinančios energijos technologijos susitinka su gausiu sniegu ir kartu pasineria į juodos ir baltos, linijų ir taškų šokį, kurį stebėdamas žiūrovas pats nejučia gali pradėti suktis šio šokio ritmu.

Fotomenininkas A. Repšys yra daugkartinis tarptautinio Aviacinės fotografijos konkurso nugalėtojas ir „Lietuvos spaudos fotografijos” konkurso “Auksinio kadro” laureatas, Sienos (Italija) Dronų fotografijos konkurso finalininkas. Jo asmeninės parodos jau virš 20 metų stebina ne vien Lietuvos, bet užsienio žiūrovus, o 2017 metais jo fotografijų paroda jau rodė Lietuvos gamtos grožį Astanoje vykusiame „EXPO 2017”.

Nuo atidarymo spalio 1–ąją pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje jau apsilankė virš 3 milijonų svečių. Parodoje dalyvauja 192 šalys, siekiančios pabrėžti savo unikalumą ir pasauliui pristatyti meno, technologinius ir kitus pasiekimus.

Lietuva EXPO parodose dalyvauja nuo 1937 m., o atgavusi nepriklausomybę nepraleido nė vienos, ir iš viso yra dalyvavusi jau trylikoje EXPO parodų. Šių metų Lietuvos paviljonas „Openarium” išsiskiria įspūdinga medine konstrukcija, atkreipiančia lankytojų dėmesį tradiciniais motyvais dekoruotų langinių instaliacija.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų