Lietuviškos dainos aidėjo Latvijoje

Lietuviškos dainos aidėjo Latvijoje

Miežiškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ (vadovė Lina Kairytė) viešėjo Latvijoje, jau beveik dvidešimt metų su Panevėžio rajonu bendradarbiaujančiuose Limbažiuose. Miežiškietės pristatė savo šalies vokalinės muzikos tradicijas šiame mieste vykusiame pavasario koncerte.

Į Limbažius „Raskila“ važiavo vietos vyrų vokalinio ansamblio „Dziļezers“ kvietimu. Su šiuo kolektyvu susipažinta prieš dvejus metus koncertuojant kitoje Latvijos vietovėje vykusiame festivalyje. Tuomet Dacės Robulės vadovaujamo kolektyvo dainininkai pažadėjo rasti galimybių susitikti, stiprinti bendradarbiaujančių rajonų kultūrinius ryšius. Šiemet rengdami koncertą „Susitikime pavasarį“ latviai kartu dainuoti pasikvietė ne tik dar vieną savo vadovės kolektyvą, jaunuolių ansamblį, bet ir „Raskilą“.

Moterų ansamblis Limbažiuose pristatė gana plačią programą – dainavo Lietuvos ir užsienio kompozitorių sukurtus kūrinius, keletą išplėtotų lietuvių liaudies dainų. Didžiausių publikos ovacijų sulaukė ne tik sudėtingiausios ansamblio kompozicijos, bet ir Latvijoje mėgstama daina „Vėjo varpai“, kurią ansamblio dainininkės atliko originalo kalba, latviškai – kartu dainavo visi žiūrovai.

Gražios pradžios žymimą bendradarbiavimą tiek miežiškietės, tiek Limbažių dainininkai ketina tęsti – dabar latvių eilė atvažiuoti į mūsų kraštą, pristatyti čia savo muziką.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų