Lietuviai – labiausiai išsilavinę Europos Sąjungoje

Lietuviai – labiausiai išsilavinę Europos Sąjungoje

Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal trisdešimtmečių, turinčių aukštąjį ar profesinį išsilavinimą, skaičių, rodo šią savaitę paskelbti Eurostato duomenys.

Lietuvoje aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą pernai buvo įgiję 57,6 proc. 30–34 metų amžiaus žmonių. Lietuva pagal šį procentą yra pirma ES, antrojoje vietoje – Kirpas (57,1 proc.), trečiojoje – Airija (56,3 proc.). ES vidurkis – 40 proc.

Aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą šalyje turi 68,2 proc. moterų ir 47,5 proc. vyrų.

Lietuva taip pat patenka į trejetuką valstybių, kuriose mažiausias mokyklos nebaigusių jaunuolių procentas: jų šalyje pernai buvo 4,6 proc. Šis rodiklis mažiausias Kroatijoje – 3,3 proc., antrojoje vietoje esančioje Slovėnijoje – 4,2 proc. ES vidurkis – 10,6 proc.

Pagrindinio išsilavinimo pernai neturėjo ir nesimokė 6,1 proc. 18-24 metų vaikinų ir apie 3 proc. merginų Lietuvoje.

Europos Sąjunga buvo užsibrėžusi, kad iki 2020 metų bent 40 proc. šalies gyventojų turėtų aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą, o anksčiau mokyklas palikusiųjų procentas neviršytų 10 procentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Komentarai

  • balvonas su diplomu dar nereiškia išsilavinusi pilietį.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų