Lietuvai pražydo 33 originalios tulpės

Lietuvai pražydo 33 originalios tulpės

Kasmet minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą įvairiai apmąstome praeitį, vedusią į laisvę, pasidžiaugiame dabartimi, ją saugančia.

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos penktokai su savo istorijos mokytoju Remigijumi Glinskiu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse kėlė vieni kitiems klausimus: „Ką reiškia nepriklausomybės atkūrimas? Kas lėmė, jog 1990 m. kovo 11- ąją buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė? Ką reiškia gyventi laisvoje Lietuvoje?

Visi mokiniai gavo įdomią užduotį – surinkti 1990—2023 metų svarbias Lietuvai datas.

Tikrai nebuvo lengva, bet sudomino visus– juk reikėjo surasti įsimintiną įvykį, kuris ne tik paskelbė laisvę, bet ir ją saugojo.
O kas toliau? Etikos mokytojai Daivai Baubonienei ir technologijų mokytojui Romui Kupčinskui gimė mintis, kad reikia tas surinktas datas meniškai įprasminti – gaminti su mokiniais tulpes. Netrukus buvo padarytas tulpės trafaretas, mokiniai susirado lentų, faneros ,dažų ir keletą dienų pjovė ,kalė ,dažė ir pagamino 33 įspūdingas tulpes. Aštuntokė Emilija užrašė mokinių surinktas datas su įsimintinu tam laikmečiui įvykiu ir papuošė tulpių žiedus.
Kovo 10 dieną prie mokyklos sniego pusnyse pražydo patys pirmieji žiedai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Ankstyvosios 33 tulpės kviečia Kniaudiškių mikrorajono gyventojus prisiminti lemtingus Lietuvai įvykius, saugančius jos iškovotą laisvę.

Visi besidžiaugiantys artėjančia švente gali įsiamžinti prie Gediminaičių stulpų, taip pritardami juose užrašytiems žodžiams: „Aš myliu Lietuvą“.
Nors Kovo 11-oji mūsų mokiniams gerokai nutolusi praeitis, tačiau jos rezultatas gyvas visų širdyse. Šiandien turime daug – laisvą Lietuvą: galimybių ir pasirinkimų įvairovę pažinti praeitį, džiaugtis dabartimi, kurti jos ateitį.

Etikos mokytoja metodininkė Daiva Baubonienė

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų