G. Kartano nuotr.

Lietuva vejasi amerikietiškąją svajonę

Lietuva vejasi amerikietiškąją svajonę

Laimėjęs imigracinę vizą ir prieš 19-a metų į JAV emigravęs Panevėžyje buvęs žinomas sporto žurnalistas Dainius Ruževičius kaskart parvykdamas į Lietuvą mato ją gražėjančią, o žmones geriau besiverčiančius.

Pragyvenimą už Atlanto ir tėvynėje lyginantis emigrantas įsitikinęs: Lietuvoje labiau dejuojama, nei iš tiesų vargstama.

„Žmonės Lietuvoje labiau dejuoja, nei iš tiesų yra blogai. Užtektų prisiminti, kaip prieš dešimt, dvidešimt metų gyveno. Vien tai, kad lietuviai jau gali sau leisti atostogas Turkijoje, Maldyvuose, keliauti po pasaulį, rodo, kad gyvenimas tikrai pagerėjo“, – sako prieš 19-a metų į JAV emigravęs Panevėžyje buvęs žinomas sporto žurnalistas Dainius Ruževičius.

Jau 16-iolika metų jis su šeima gyvena maždaug 20 kilometrų nuo Čikagos centro esančiame Lemonte, kur susibūrusi didžiausia išeivių lietuvių bendruomenė.

Gyvenimą JAV Dainius pradėjo irgi nuo žurnalistikos vieną kartą per savaitę ėjusiame laikraštyje „Amerikos lietuvis“.

Nors laikui bėgant popierinis lietuviškas leidinys savo gyvavimą baigė, su žurnalistika D. Ruževičius iki šiol išlaikė ryšį. Vieną dieną per savaitę jis rengia sporto puslapį seniausiame pasaulyje, nuo 1909-ųjų be pertraukos leidžiamame lietuviškame laikraštyje „Draugas“.

Visgi žurnalistika yra jo hobis ir aistra, bet ne pragyvenimo šaltinis.

Kad išlaikytų šeimą, D. Ruževičius triūsia net trijuose darbuose.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 11 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų