COVID-19 diagnozuoti galios ir namuose atlikti greitieji savikontrolės testų rezultatai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Lietuva Ukrainai siunčia milijoną greitųjų COVID-19 testų

Lietuva Ukrainai siunčia milijoną greitųjų COVID-19 testų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuva siunčia Ukrainai milijoną savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų, padedančių nustatyti COVID-19 ligą.

„Turimos greitųjų testų rezervo apimtys leidžia jais dalintis su pagalbos prašančiomis valstybėmis, neribojant vidaus poreikio. Ši greitųjų testų siunta yra dalis Lietuvos paramos Ukrainai, kurią pagal galimybes tęsiame sveikatos apsaugos srityje.
Suprantama, kariaujančios šalies poreikiai dideli, tad dėkingi kolegoms iš Ukrainos, kurie patys prioretizuoja, kokios pagalbos jiems reikia. Tokio bendradarbiavimo pavyzdys yra neseniai jau trečią kartą priimta grupė karių reabilitacijai“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.
Savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų siunta, kurios vertė 729 tūkst. eurų, buvo suformuota gavus prašymą iš Europos Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centro (ERCC). Siunta bus pristatyta į Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos centrą Kijeve.
Pasak SAM, pagalbos siuntą sudaro greitieji antigeno testai, kuriuos valstybės lėšomis įsigijo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
Taip pat sudarytos sąlygos Ukrainos karių ir pareigūnų gydymui bei reabilitacijai Lietuvoje. Šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigos jau priėmė 136 sužeistus Ukrainos gynėjus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų