Į Panevėžio savivaldybę iš anksto balsuoti atėjusiems rinkėjams eilėje tekdavo palaukti ir gerą pusvalandį. P. Židonio nuotr.

Lietuva renka prezidentą ir balsuoja dėl pilietybės

Lietuva renka prezidentą ir balsuoja dėl pilietybės

Lietuvoje 7 val. duris atvėrusios rinkimų apylinkės rinkėjų lauks iki 20 valandos.

Panevėžyje balsuojantieji laukiami 28-iose apylinkėse, Panevėžio rajone jų veikia 40.
Aukštaitijos sostinėje balsavimo teisę turi 72 700 gyventojai, rajone prie balsadėžių šiandien laukiama 31 000.
Tačiau rinkėjai balsuoti gali nebūtinai savojoje, o bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę savo gyvenamąją vietą. Svarbu turėti asmens tapatybės dokumentą, kuris gali būti ir pasibaigusio galiojimo.
Per išankstinį balsavimą Panevėžio mieste balsus atidavė jau 6565 rinkėjai – ne vien gyvenantieji Aukštaitijos sostinėje. Panevėžio rajone tomis dienomis prie balsadėžių buvo atėję 2508 rinkėjai iš šios ir kitų šalies savivaldybių.
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per tris išankstinio balsavimo dienas šalies savivaldybėse savo balsą prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso atidavė beveik 170 tūkst. rinkėjų. Tai yra 7,1 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.
Iš viso prezidento rinkimuose ir referendume balsavimo teisę turi 2 385 234 rinkėjai.
Nuo vidurnakčio yra įsigaliojęs agitacijos draudimas, kuris tęsis iki kol sekmadienio vakarą baigsis balsavimas šiuose rinkimuose. Taip pat rinkėjams, susidūrusiems su atlygio, dovanų, nemokamo pavėžėjimo balsuoti ar kitais siūlymais, VRK pataria nedelsiant apie atvejį informuoti komisiją arba policiją.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų