Lietuva pateko į „juodąjį“ koronaviruso sąrašą

Lietuva pateko į „juodąjį“ koronaviruso sąrašą

Lietuva ir Estija peržengė sergamumo koronavirusu ribą, kada pagal Baltijos šalių sutarimą atvykusiems gyventojams privaloma dviejų savaičių izoliacija, rodo penktadienį paskelbta Europos ligų ir prevencijos kontrolės centro statistika.

Dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje yra 16,1, o Estijoje – 16,4. Latvijos vyriausybė penktadienį popiet renkasi į posėdį, kuriame apsispręs dėl apribojimų keliautojams iš Lietuvos ir Estijos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį sakė, jog dar reikia sulaukti formalaus Latvijos sprendimo, tačiau šie skaičiai rodo, jog, nepritaikius išimčių, vykstantys į Latviją nuo šiol turės izoliuotis.

„Panašu, kad mes jau ir esame tame sąraše, jeigu tie duomenys yra tokie. (…) Ir asmenims, kurie vyks į Latviją, bus reikalinga saviizoliacija arba izoliacija“, – sakė ministras.

Jis sakė negalintis pasakyti, kaip turėtų elgtis Latvijoje dirbantys ar besimokantys lietuviai ir ar bus taikomos išimtys atvykstantiems į Latviją šiais tikslais.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį sakė, jog dėl tokių išimčių su kaimynine šalimi bus siekiama susitarti, šiuo metu tokia tvarka galioja su Lenkija.

Latvijos sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė sakė, kad ypatingos sąlygos kelionėms po Baltijos šalis bus parengtos asmenims, besimokantiems ar dirbantiems kaimyninėse valstybėse.

16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklio Europos Sąjungoje neperžengusios tik kelios šalys, tarp jų – Latvija ir Suomija.

Komentarai

  • 100 tūkst. gyventojų tik 16 gripo pavojingumo liga sergančių.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų