Lietuvą pasieks 110 tūkst. Omikron atmainai adaptuotų vakcinų

Lietuvą pasieks 110 tūkst. Omikron atmainai adaptuotų vakcinų

Jau kitą savaitę Lietuvos gyventojai galės skiepytis adaptuotomis COVID-19 vakcinomis, teigia sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė. Viceministrė atkreipia dėmesį, kad adaptuotos vakcinos skirtos revakcinacijai.

„Adaptuotos vakcinos veikia taip, kaip ir originalios, tačiau jos yra skirtos revakcinacijai arba sustiprinančiąjai dozei. Jau ateinančią savaitę galėsime vakcinuotis šiomis vakcinomis“, – antradienį SAM surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams teigė A. Bilotienė Motiejūnienė.

Anot viceministrės, Lietuvą pasieks 100 tūkst. „Pfizer“ ir 10 tūkst. „Moderna“ vakcinų.

„(Adaptuotos – ELTA) vakcinos, kurių laukiame, gali išplėsti apsaugą prieš skirtingas atmainas, todėl tikimasi, kad jos padės išlaikyti optimalią apsaugą nuo COVID-19 ligos”, – nurodė A. Bilotienė Motiejūnienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė teigia, kad adaptuota COVID-19 vakcina galės vakcinuotis dvylikos metų amžiaus ir vyresni asmenys.

„Skiepijimas vyks šiomis vakcinomis tik kaip sustiprinančiąja doze. Žmonės, kurie dar nėra baigę pirminės vakcinacijos, galės pasiskiepyti vadinamąja klasikine vakcina, tai tomis vakcinomis, kurios buvo ir iki šiol Lietuvoje, o vėliau jau kaip sustiprinančiąją dozę galės gauti ir adaptuotą vakciną, kuri suteiks platesnę apsaugą, kadangi ši apsauga yra dvivalentė, skirta tiek originaliai viruso atmainai alfa, tiek ir omikron potipipiui“, – aiškino G. Megelinskienė

Vis tik, G. Megelinskienė atkreipia dėmesį, kad šiuo metu yra nustatytos gyventojų grupės, kurios gali pasiskiepyti šia doze – tai aštuoniolikos metų amžiaus ir vyresni asmenys, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis, taip pat 60 metų amžiaus ir vyresni asmenys bei lėtinėmis ligomis sergantys asmenys nepriklausomai nuo jų amžiaus, kuriems yra didesnė rizika sirgti sunkesne COVID-19 ligos forma.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų