P. Židonio nuotr.

Lietuva pagal užsikrėtimų koronavirusu skaičių – pirma Europoje

Lietuva pagal užsikrėtimų koronavirusu skaičių – pirma Europoje

Lietuva pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites atsidūrė pirmojoje vietoje tarp Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) vertinamų Europos valstybių, pagal mirtingumą Lietuva yra aštunta.

Centro duomenimis, dviejų savaičių sergamumas šalyje penktadienį siekė 1376 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Pagal šį rodiklį, antroji 31 valstybės sąraše yra Kroatija, kur per tą patį laiką 100 tūkst. gyventojų teko 1113 atvejų, trečiasis – Liuksemburgas su 1040 atvejų rodikliu.

Per pastarąsias dvi savaites 100 tūkst. Lietuvos gyventojų teko 14,4 mirčių nuo COVID-19 ir yra aštuntoje sąrašo vietoje. Pagal šį rodiklį pirmauja Slovėnija (53,3), taip pat Kroatija (26,6) ir Bulgarija (25,9).

Geriausi rodikliai tarp ECDC vertinamų valstybių – Islandijoje, čia atitinkamai 100 tūkst. gyventojų tenkančių naujų susirgimų ir mirčių skaičius yra 44,8 ir 1,3, taip pat Švedijoje ir Norvegijoje, kur 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites teko apie 100 susirgimų ir viena mirtis.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 Lietuvoje jau užsikrėtė 126 tūkst. 581 asmuo, mirė 1205 žmonės, asmenys, dar 598 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Komentarai

  • Pagal gyventojų tankumą žemai, žemai, bet dėl Koronės pirmaujam. Tiesiog stebuklai

  • Kodėl Sekundė nesidomi Panevėžiu, kuris pagal Covid 1 as Ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Ne jau neįdomu ar gal tendencingai tą darot???

  • idomu suzinot situacija savo mieste Panevezyje. Prasau skirti daugiau info musu miestui

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų