Lietuva kreipsis į Hagos teismą dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos Ukrainoje

Lietuva kreipsis į Hagos teismą dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos Ukrainoje

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime buvo pritarta Teisingumo ir Užsienio reikalų ministerijų parengtam kreipimuisi į Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorą dėl Rusijos ir Baltarusijos karinių veiksmų prieš Ukrainą.

„Teikiamas pranešimas prokurorui su prašymu tirti situaciją Ukrainoje dėl Rusijos ir jai talkinančios Baltarusijos karo nusikaltimo pagal Romos statuto 8 str. ir nusikaltimų žmoniškumui, pagal Romos statuto 7 str.“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Kaip pažymėjo ministrė, kreipimesi į Hagos teismą keliamas Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos, kurie duoda įsakymus dėl karinių veiksmų Ukrainoje, atsakomybės klausimas.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė neatmetė, kad papildomų įrodymų dėl Maskvos ir Minsko režimų nusikaltimų atsiras ir toliau.

„Akivaizdu, kad toliau ta medžiaga tiktai pildysis kiekvieną mielą dieną, deja. Bet jau dabar jos pakanka, kad tokį kreipimąsi pateiktume“,– sakė ji.

Apie ketinimus kreiptis į Hagos teismą Teisingumo ministerija pranešė penktadienį. Tarptautinis baudžiamasis teismas – tarptautinė teismo institucija, įgaliota teisti už labai sunkius, tarptautinę bendruomenę susirūpinti verčiančius nusikaltimus: genocidą, nusikaltimus žmogiškumui, karo, agresijos nusikaltimus. Tarptautinis baudžiamasis teismas įsikūręs Hagoje (Nyderlandai).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų